Płomienie 2018

Beoning 2018

Big d3100b52 eb84 4b85 95e0 c3eeb7e1044c
78
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 gru 2018 (2018-12-28)
  • Światowa premiera 16 maj 2018 (2018-05-16)
  • Gatunek Thriller, Dramat
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Chang-dong Lee
  • Scenariusz Jungmi Oh, Chang-dong Lee
  • Aktorzy Steven Yeun, Jong-seo Jeon, Seung-ho Choi

Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował. Dziewczyna opowiada koledze o bliskich planach podróży do Afryki i prosi go o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Następnego dnia para spotyka się w mieszkaniu Hae-mi, co kończy się namiętnym seksem. Niedługo potem Hae-mi wyjeżdża, zaś zakochanemu Jong-soo pozostaje snucie planów o wspólnej przyszłości. Kilka tygodni później Jong-soo odbiera telefon od Hae-mi, która utknęła na trzy dni na lotnisku w Nairobi wskutek alarmu terrorystycznego. Dziewczyna prosi chłopaka, aby odebrał ją z lotniska następnego dnia. Na lotnisku Hae-mi pojawia się w towarzystwie bogatego Bena, którego spotkała w Kenii. Po Bena zajeżdża porsche, a Hae-mi wybiera ekskluzywne auto przybysza zamiast brudnej ciężarówki Jong-soo. Aby załagodzić niekomfortową sytuację, Ben zaprasza Hae-mi i Jong-soo na obiad. W designerskim mieszkaniu nowego znajomego Jong-soo na osobności wyraża Hae-mi wątpliwość co do zamiarów Bena...

Recenzje

95

"Płomienie" łączą w sobie surrealistyczną komedię romantyczną, społeczny dramat i thriller.


85

Płomienie to dzieło kompletne, świadomie wlokące wewnętrzne portrety, pozwalające alergikom wyczuć szczerość niewidzialnego kotka, a wszystkim innym emocjonalny bąbelek dojrzewającej historii.


83

Seans hipnozy trwa prawie dwie i pół godziny i w związku z tym zaleca się go cierpliwym widzom.


80

Fabularna ambiwalencja "Płomieni" brzmi tu jak diagnoza.


80

Wyborne, inteligentne kino, które samo w sonie jest zabawą w narrację audiowizualną.


70

„Płomienie” to film niepozorny. Niby chaotyczny, rozedrgany i wielowątkowy, ale z tego pierwotnego nieładu wyłania się niezwykle konsekwentnie zbudowana fabuła pełna gatunkowych odniesień.


50

Posiadające wiele zalet kino obyczajowe, którego nudy nie byłem w stanie przeskoczyć.


?

„Płomienie”, pomimo wysokich intelektualnych aspiracji, koniec końców, wydają się niestety przede wszystkim dziełem niespełnionym i nieznośnie snobistycznym.


?

Światowemu kinu ewidentnie brakowało kogoś takiego jak Lee Chang-Dong, tworzącego historie wyraziste, genialnie pokomplikowane, świetnie napisane i bezbłędnie opowiedziane.


Proszę czekać…