W cieniu drzewa 2017

Undir trénu 2017

Big 133775af 3d1a 4923 b760 08c0654a3580
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 cze 2018 (2018-06-22)
  • Światowa premiera 31 sie 2017 (2017-08-31)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Islandia, Francja, Polska, Dania, Niemcy
  • Reżyseria Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
  • Scenariusz Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
  • Aktorzy Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie. Na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów. Uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu. Zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Pojawia się plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową...

Recenzje

80

Mamy do czynienia ze świetnie napisaną, nieprzeszarżowaną, autorsko wykonaną smolistą tragikomedią.


80

"W cieniu drzewa" jest dopiero trzecią pełnometrażową fabułą Sigurðssona. Sprawia jednak wrażenie nakręconej przez osobę o znacznie większym doświadczeniu filmowym.


70

Fani nordyckiego klimatu nie będą zawiedzeni. Zrozumieją również, dlaczego film zaklasyfikowano do czarnych komedii, choć pewnie większość w trakcie seansu nie uśmiechnie się ani razu.


70

Sigurðsson oferuje smutną wizję świata, w której los ludzki rysuje się w czarno-białych barwach. Mimo wszystko to piękna katastrofa.


70

„W cieniu drzewa” jest udaną odtrutką od amerykańskiej konfekcji, oferującą sposób opowiadania daleki od tego, czego możemy się spodziewać.


67

Komediodramat o zwaśnionych sąsiadach. "W cieniu drzewa" oparty jest na świetnym pomyśle i ma dobrą pointę, ale jest dość monotonny i przewidywalny.


50

Sąsiedzki konflikt pozostaje w nierównowadze do drugiego wątku małżeńskiego kryzysu. Islandzka produkcja rozczarowuje finałem, który obnaża brak celowości.


?

Film Sigurðssona to doskonale napisana kameralna historia o małych konfliktach i bezradnych wobec nich ludziach.


Proszę czekać…