Czarne Bractwo. BlacKkKlansman 2018

BlacKkKlansman 2018

Big 9b7ed7d0 86e6 4dbd a3f2 75d20e7823a4
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 14 wrz 2018 (2018-09-14)
  • Światowa premiera 14 maj 2018 (2018-05-14)
  • Gatunek Dramat, Kryminał, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria Spike Lee
  • Scenariusz Spike Lee, Charlie Wachtel
  • Aktorzy Adam Driver, John David Washington, Topher Grace

Czarne Bractwo Blackkklansman to prawdziwa historia w reżyserii znakomitego filmowca Spike'a Lee. Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltracje Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

Recenzje

80

Kino reagujące na irracjonalizmy wzajemnego wypraszania się ludzi z planety opowiadające językiem czasami równie irracjonalnym, ale nie dla efekciarstwa, a dla niesamowitego efektu twórczego.


80

Konstrukcyjnie oparty na blaxsploitationowej standardowej formule, w której dwie klasyczne sylwetki zostają postawione w konkretnych kryminalnych okolicznościach, dopychając uroczo niezręczne klisze na każdym kroku, co, zaskakująco, wypada w Klans...


70

Jeżeli nawet nie mówi w tym temacie niczego nowego i zbyt łatwo przychodzi mu rzucanie politycznych frazesów, to nadal jego film potrafi zachwycać dezynwolturą i humorem, który dla „sprawy” może zrobić znacznie więcej niż nie jeden marsz czy wypow...


70

“Blackkklansman”, choć dobry, poprowadzony jest już w bardziej klasyczny, “zwyczajny” sposób, emocje i sposób na przykucie uwagi widza, odnajdując w samym temacie dzieła, a nie rozwiązaniach formalnych.


60

Z filmu wynika jednak, że czarni, kobiety, geje i Żydzi powinni się zjednoczyć, kładąc kres panowaniu nacjonalistów. W sumie czemu nie? Tylko co na to drodzy biali ludzie?


?

To jednostronny, nieskrywany przekaz polityczny, uderzający w retorykę Donalda Trumpa. Nawet, jeśli zgadzamy się z poglądami reżysera, to zwyczajnie ten epilog artystycznie ma się nijak do reszty dzieła.


Proszę czekać…