Złodziejaszki 2018

Manbiki kazoku 2018

Big 9f8b8324 68f4 41b2 8f6e f5a1a4c74aff
82
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 mar 2019 (2019-03-22)
  • Światowa premiera 13 maj 2018 (2018-05-13)
  • Gatunek Dramat, Kryminał
  • Kraj Japonia
  • Reżyseria Hirokazu Koreeda
  • Aktorzy Lily Franky, Sakura Andô, Mayu Matsuoka

Dwie siostry, mąż jednej z nich, ich kilkuletni syn i sędziwa nestorka rodu żyją pod jednym dachem, utrzymując się z emerytury babci, dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Spoiwem, które wszystkich łączy, są mroczne tajemnice, a gdy w ich domu pewnego dnia pojawi się zaniedbywana dziewczynka z sąsiedztwa, ta osobliwa wspólnota jeszcze bardziej się umocni. Nieoczekiwane wydarzenie skłoni też do zadania fundamentalnego pytania: czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli.

Recenzje

90

Ta ujmująca historia zasługuje na wiele więcej laurów, ale przede wszystkim – na nieskończoną miłość ze strony widzów.


90

Shoplifters jest kinem pięknym, magicznym, ale kiedy trzeba wtrąca bezpośrednie realia, przez co historia działa na nas na kilku poziomach.


83

Zwroty akcji następują niemal niezauważalnie, portrety bohaterów kreślone są jakby czubkiem pędzla, kilkoma muśnięciami – a zarazem wyraziste i pełne psychologicznie.


80

Chociaż z racji tematycznego i narracyjnego powinowactwa, krytycy widzą w nim spadkobiercę nowofalowego mistrza Yasujirô Ozu, sam Koreeda woli porównania z Kenem Loachem.


80

Siłą filmu jest dowartościowanie codziennej, zupełnie nieefektownej przyzwoitości, która jednak okazuje się dysponować ogromną mocą. Dzięki niej życie czasami bywa znośne.


70

Czy miłość zależy od genów, czy może od czegoś innego. Niejednoznaczny rezultat i głębia tych rozmyślań dały japońskiemu twórcy Złotą Palmę w Cannes.


?

Japończyk zachowuje swoje autorskie DNA, ale jeszcze nigdy nie opowiadał o dylematach rodzicielstwa i rodzinnych więzach tak mocno i kompletnie.


Proszę czekać…