Fuga 2018

2018

Big 0af40458 9f4b 46f1 8ef1 a5bb42ac11df
77
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
10
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 07 gru 2018 (2018-12-07)
  • Światowa premiera 15 maj 2018 (2018-05-15)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Polska, Czechy, Szwecja
  • Reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  • Scenariusz Gabriela Muskała
  • Aktorzy Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska

Alicja straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie niezależną i bezkompromisową. Alicja wraca po dwóch latach do swojego poprzedniego życia. Jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Alicja nie pamięta miłości do rodziny. Mąż i syn nie rozpoznają kobiety, która wygląda znajomo, ale zachowuje się jak ktoś obcy. Czy przypomnienie sobie dawnego uczucia jest niezbędne do bycia szczęśliwym?

Recenzje

90

„Fuga” jest jak bezdenna otchłań – pochłania wszystko co staje na jej drodze bazując praktycznie na tym samym schemacie, co debiut reżyserki.


80

„Fuga” to nie tylko genialna Muskała, świetne zdjęcia, które opowiadają więcej niż padające z ust bohaterów słowa, ale również trafne pomysły na inscenizację poszczególnych scen, które rozgrywają się gdzieś między realnością a wizją.


80

Podróż tym labiryntem tożsamości nie byłaby tak sugestywna, gdyby nie rola Muskały. Aktorka sama napisała sobie scenariusz i de facto dźwiga "Fugę" na własnych barkach.


80

Nie zawiodą się ci, którzy po Fudze oczekują prowokującego do dyskusji filmu.


80

Zdaje się być dziełem kompletnym, nieposiadającym zbędnej sceny czy fałszywej nuty w zachowaniu bohaterów. Próba drugiego filmu zdana celująco.


80

Fuga buzuje tak samo, jak debiut fabularny reżyserki, ale mądrzej, sensowniej i z planem na zderzenie czołowe z poważnymi tematami.


75

“Fuga” Angieszki Smoczyńskiej, prezentowana podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes w pobocznej sekcji Semaine de la Critique, to film o tym, jak bardzo pamięć i wspólne doświadczenia dyktują kim się stajemy.


70

Fuga - drugi po Córkach Dancingu film Agnieszki Smoczńskiej - to ciekawe połączenie dramatu i psychologicznego thrillera, w którym znaczone nie zawsze łączy się ze znaczącym.


70

Ujęta w ramy psychologicznego thrillera historia, której blisko do estetycznie i gatunkowo podobnych "Zwierząt" Zglińskiego i "Wieży. Jasny dzień" Szelc, to kolejny dowód na kreatywność i coraz większą dojrzałość młodych, polskich filmowców.


67

Niepokojąca opowieść o samotności i ucieczce w ramiona niepamięci.


?

"Fuga" jest jak obezwładniający komunikat wysłany przez reżyserkę: "Zobaczcie, proszę, mogę inaczej, wszystko potrafię".


Proszę czekać…