Tajemnice Silver Lake 2018

Under the Silver Lake 2018

Big 5a545968 d4fb 4805 9f6c 6efb3e69f91f
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 21 wrz 2018 (2018-09-21)
  • Światowa premiera 15 maj 2018 (2018-05-15)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria David Robert Mitchell
  • Scenariusz David Robert Mitchell
  • Aktorzy Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace

Młody chłopak wpada na trop jednej z zagadek, jakich tysiące kryje Hollywood. Kiedy piękna sąsiadka, w której się podkochuje, znika bez śladu, postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę.

Recenzje

90

Reżyser bawi się kinem klasycznym i współczesnym, nawiązuje do historii muzyki i gier wideo, obok sztuki wysokiej stawia pulpowe powieści za kilkanaście centów, a w rzeczach pozornie nieznaczących wskazuje poszlaki globalnych spisków.


85

Tajemnice Silver Lake uchodzą za demistyfikatora współczesności, a samego Mitchella wznoszą na pozycję kontestatora epoki, w której przyszło nam wszystkim żyć i funkcjonować.


80

"Tajemnice Silver Lake" to złożona z odprysków kultury popularnej refleksja na temat tego, jak rzeczona kultura buduje naszą świadomość, określa styl życia.


75

„Under the Silver Lake” Davida Roberta Mitchella, prezentowane w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes to historia kryminalna o tym, co kryje się w cieniu rzucanym przez rozgrzany promieniami słońca znak Hollywood.


70

Choć w filmie znalazło się wiele smakowitych kąsków, ma również swoje słabsze strony. Ich źródłem jest chyba przede wszystkim konstrukcja bohatera, którego tożsamość i psychika wydają się kluczowe, a nie wiemy o nich prawie nic.


70

„Under The Silver Lake” cieszy oczy zdjęciami, historia jest nieco zbyt rozciągnięta (140 minut) przez liczne wątki poboczne, ale w kolejne sceny wchodzi się z zaciekawieniem tym, co z nich wyniknie.


60

Dekonstrukcja schematu klasycznego, amerykańskiego filmu noir dokonana przez Davida Roberta Mitchella imponuje epicką formą, ale w wielu miejscach zamiast doświadczać fascynującej, stylistycznej wolty udajemy się na spacer po mieście aniołów z beł...


Proszę czekać…