Tajemnice Silver Lake 2018

Under the Silver Lake 2018

Big 5a545968 d4fb 4805 9f6c 6efb3e69f91f
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
10
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 21 wrz 2018 (2018-09-21)
  • Światowa premiera 15 maj 2018 (2018-05-15)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria David Robert Mitchell
  • Scenariusz David Robert Mitchell
  • Aktorzy Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace

Młody chłopak wpada na trop jednej z zagadek, jakich tysiące kryje Hollywood. Kiedy piękna sąsiadka, w której się podkochuje, znika bez śladu, postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę.

Recenzje

90

Reżyser bawi się kinem klasycznym i współczesnym, nawiązuje do historii muzyki i gier wideo, obok sztuki wysokiej stawia pulpowe powieści za kilkanaście centów, a w rzeczach pozornie nieznaczących wskazuje poszlaki globalnych spisków.


85

Tajemnice Silver Lake uchodzą za demistyfikatora współczesności, a samego Mitchella wznoszą na pozycję kontestatora epoki, w której przyszło nam wszystkim żyć i funkcjonować.


80

„Tajemnice Silver Lake” to fabularny rollercoaster, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Warto zabłądzić w świecie Mitchella, ot tak, dla czystej rozrywki.


80

Jeden z najoryginalniejszych filmów roku, który nie ma sensu, ale tłumacząc dlaczego go nie ma - ma sens.


80

"Tajemnice Silver Lake" to złożona z odprysków kultury popularnej refleksja na temat tego, jak rzeczona kultura buduje naszą świadomość, określa styl życia.


75

Tajemnice Silver Lake to jeden z najbardziej naspeedowanych filmów roku, który na dodatek dorwał się do grzybków halucynogennych. To doskonały trip bez umiaru, który zaciera granicę pomiędzy tym co wyobrażone przez naszego bohatera, a prawdziwe.


75

„Under the Silver Lake” Davida Roberta Mitchella, prezentowane w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes to historia kryminalna o tym, co kryje się w cieniu rzucanym przez rozgrzany promieniami słońca znak Hollywood.


70

Choć w filmie znalazło się wiele smakowitych kąsków, ma również swoje słabsze strony. Ich źródłem jest chyba przede wszystkim konstrukcja bohatera, którego tożsamość i psychika wydają się kluczowe, a nie wiemy o nich prawie nic.


70

„Under The Silver Lake” cieszy oczy zdjęciami, historia jest nieco zbyt rozciągnięta (140 minut) przez liczne wątki poboczne, ale w kolejne sceny wchodzi się z zaciekawieniem tym, co z nich wyniknie.


67

Oniryczne, ekscentryczne i zaskakujące kino remiksu.


60

Dekonstrukcja schematu klasycznego, amerykańskiego filmu noir dokonana przez Davida Roberta Mitchella imponuje epicką formą, ale w wielu miejscach zamiast doświadczać fascynującej, stylistycznej wolty udajemy się na spacer po mieście aniołów z beł...


?

Tajemnice Silver Lake to fascynujące filmowe przeżycie, które ugruntuje pozycję Davida Roberta Mitchella jako jednego z najciekawszych twórców.


Proszę czekać…