Jeszcze dzień życia 2018

Another Day of Life 2018

Big 8a141c90 2188 4e77 8ef7 ba922dda8287
62
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lis 2018 (2018-11-02)
  • Światowa premiera 11 maj 2018 (2018-05-11)
  • Gatunek Animowany, Dokumentalny
  • Kraj Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry
  • Reżyseria Damian Nenow, Raúl de la Fuente
  • Scenariusz Raúl de la Fuente, Amaia Remirez
  • Aktorzy Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Olga Bołądź

„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. W trakcie swojej podróży bohater zaczyna zdawać sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

Recenzje

80

Narrację udaje się poprowadzić umiejętnie i z rozmachem dorównującym hollywoodzkim produkcjom.


70

Kapitalnie zrealizowane sceny batalistyczne momentami przesłaniają treść i choć całość dba o najmniejszy detal, to jednak twórcy za bardzo w pewnym momencie dali się ponieść onirycznym wizjom.


60

„Jeszcze dzień życia” opowiada wciągającą historię, jeżącą się od ciekawych pytań. Szkoda jednak, że schodzą one na drugi plan, zdominowane przez efekciarską, momentami wręcz pompatyczną formę, która zamienia wojnę w spektakl i odbiera jej należyt...


60

Adaptacja „Jeszcze dzień życia” zaskakuje hybrydową formą, a także wiernością oryginałowi. Co nie zawsze wychodzi filmowi na dobre.


50

Wychodząc z kina, będziecie za to chcieli wrócić do genialnych książek Kapuścińskiego. Przeczytać je na nowo albo po raz pierwszy.


50

Niestety, jaki kraj, taki Walc z Baszirem.


?

„Jeszcze dzień życia” pokazuje też drugie oblicze Kapuścińskiego. To nie tylko wzór dzielnego reportera, ale też zwykły gość, który lubi się bawić, popić, podyskutować, pokłócić się, poflirtować i brać innych pod włos.


Proszę czekać…