Czyściciele internetu 2018/I

The Cleaners 2018/I

Big d2e295ee 466a 4215 b454 5d76497d731c
79
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 wrz 2018 (2018-09-28)
  • Światowa premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Niemcy, Brazylia, Holandia, Włochy, USA
  • Reżyseria Hans Block, Moritz Riesewieck
  • Scenariusz Hans Block, Moritz Riesewieck
  • Aktorzy Illma Gore

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?

Recenzje

83

Twórcy "Czyścicieli internetu" pokazują, jak na szczytach władzy szczere intencje i misja mieszają się z obłudą, interesownością i ślepotą. Pokazują, że w sieci nie istnieje kategoria obiektywizmu: kontekst czy kulturowe zaplecze potrafią diametra...


80

Oglądanie filmu Moritza Riesewiecka i Hansa Blocka działa jak zażycie czerwonej pigułki w "Matrixie".


80

W wirtualnym świecie rasizm, homofobia, pochwała przemocy, sprzedają się jak świeże bułeczki, a utrzymanie pozorów "czystego" internetu, to skuteczny i prosty sposób na uniknięcie odpowiedzialności. Biznes jest biznes.


80

Film obnaża szokującą prawdę i zmusza nas do zastanowienia się nad ochroną swojej prywatności, a także o zadbanie o prawa ludzi narażonych na drastyczne treści w związku z wykonywaniem zawodu moderatora.


80

Czyściciele internetu nie oczyszcza nam umysłu. Wręcz przeciwnie – wtrąca się w pandemiczną frajdę, radość z rozwoju nowoczesnych technologii oraz cywilizacyjny letarg.


70

Block i Riesewieck upychają tę gęstwinę tematów w niecałych 90 minutach – i wychodzi im z tego zaskakująco spójny reportaż o pułapkach globalizacji.


Proszę czekać…