Jestem taka piękna! 2018

I Feel Pretty 2018

Big fecce8fe 59e8 4f45 ae77 c0dec87f266d
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
8
Negatywne
0
  • Polska premiera 29 cze 2018 (2018-06-29)
  • Światowa premiera 19 kwi 2018 (2018-04-19)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Chiny, USA
  • Reżyseria Abby Kohn, Marc Silverstein
  • Scenariusz Abby Kohn, Marc Silverstein
  • Aktorzy Amy Schumer, Michelle Williams, Tom Hopper

Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku - mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie kształtny. Jednym słowem - jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka, Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej, Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która śmiało pnie się po szczeblach kariery w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby "stając się" piękną, dopuściła do głosu "brzydszą" część swojej osobowości?

Recenzje

60

"Jestem taka piękna" ma przede wszystkim sprawić, by widzowie miło spędzili dwie godziny swojego życia. Dzięki zestawowi sympatycznych bohaterów i całkiem dobrej grze Schumer i Williams cel ten udało się osiągnąć.


60

Jestem taka piękna! to film kontrastów, zebranych w pospolitym scenariuszu, jednak z bohaterką pełną charyzmy. Pełna energii produkcja, której celem było przede wszystkim dostarczenie rozrywki, i to się udało.


60

Fabuła nie porywa, jednak wbrew pozorom, można się przy nim całkiem nieźle bawić. Idealna propozycja na leniwy wieczór przed telewizorem na kanapie.


60

Kohn i Silvestein opierają się na kontrastach, podkreśleniach i przerysowaniach, aby zapełnić filmową rzeczywistość charyzmatycznymi bohaterami. Schumer swoją energią i entuzjazmem mogłaby oświetlić cały Nowy Jork.


50

Wystarczy zbitka luźno powiązanych ze sobą sytuacyjnych skeczów, by już w początkowej fazie filmu dojść do wniosku, iż "Jestem taka piękna" stylizowany jest na satyryczny manifest środowiska mającego po dziurki w nosie wychudzonych modelek, zaniża...


50

Jestem taka piękna! to rzecz przeciętna, która niestety nie jest w stanie jakoś szczególnie rozbawić.


50

Sympatyczny seans dla pań chcących uwierzyć we własne możliwości. Szkoda, że z banalnego morału nie udało się wykrzesać nieco więcej.


50

Tytułowa teza to punkt wyjścia najnowszego filmu z Amy Schumer. Niezbyt poprawna, ale czy tak daleka od prawdy? "Jestem taka piękna!" nie zapisze się w annałach, ale jest to kino przyjemne i zabawne.


?

"Jestem taka piękna!" to film, który jest dość typową amerykańską komedią z przewidywalnym zakończeniem i morałem - ani lepszą, ani gorszą od innych produkcji tego rodzaju.


Proszę czekać…