Kuba Guzik 2018

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer 2018

Big 8c8741c4 86a5 4f6d ad62 6814aaf2adde
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 29 cze 2018 (2018-06-29)
  • Światowa premiera 29 mar 2018 (2018-03-29)
  • Gatunek Przygodowy, Familijny, Fantasy
  • Kraj Niemcy
  • Reżyseria Dennis Gansel
  • Scenariusz Dirk Ahner, Andrew Birkin
  • Aktorzy Henning Baum, Solomon Gordon, Annette Frier

Dawno, dawno temu, pośród szerokich wód oceanu była sobie maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i populacją liczącą aż czterech mieszkańców. Pewnego dnia, listonosz przywozi tam tajemniczą paczkę, w której schowany jest mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko z otwartymi ramionami, nazywają go Kuba Guzik i opiekują się nim jak własnym. Po upływie 10 lat od tego zdarzenia, jeden z mieszkańców wyspy – a zarazem najlepszy przyjaciel chłopca – postanawia opuścić wyspę przy pomocy swojej niezwykłej lokomotywy. Po kilku przeróbkach pojazd jest gotowy do podróży przez wodę. Kuba, mimo początkowego sprzeciwu maszynisty, dołącza do niesamowicie zapowiadającej się wyprawy. Chłopiec ma nadzieję, że dowie się skąd pochodzi i kim naprawdę jest. Ogromne fale wzburzonego morza wyrzucą ich na brzeg krainy, w której rządzi cesarz Ping Pong. Okazuje się, że władca bardzo potrzebuje pomocy dwójki przyjaciół, bowiem groźni piraci porwali jego piękną córkę – księżniczkę Li Si. Bohaterowie ruszają na ratunek. Przed nimi krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw, których nie spodziewa się nawet największa wyobraźnia. Zaczyna się największa przygoda!

Recenzje

70

To błyskotliwa historia, ważna szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy przy wzrastającej świadomości społecznej wciąż nie akceptujemy drugiego człowieka tylko ze względu na odmienny kolor skóry.


60

Aktorska wersja "Kuby Guzika" w dużym stopniu powiela zalety oryginału, włącznie z uniwersalnymi lekcjami na temat przyjaźni i otwartości na innych ludzi.


Proszę czekać…