Przemiana 2017

The Changeover 2017

Big f81e079a 4312 423f 9f5b ba628f99b196
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 cze 2018 (2018-06-15)
  • Światowa premiera 28 wrz 2017 (2017-09-28)
  • Gatunek Fantasy, Thriller, Romans
  • Kraj Wielka Brytania, Nowa Zelandia
  • Reżyseria Miranda Harcourt, Stuart McKenzie
  • Aktorzy Timothy Spall, Melanie Lynskey, Lucy Lawless

Nastoletnia Laura Chant mieszka z mamą i młodszym bratem Jacko w ubogiej dzielnicy Christchurch w Nowej Zelandii. Dziewczyna zajmuje się chłopcem, gdy matka jest w pracy. Pewnego dnia, na placu zabaw Jacko znika jej z oczu. Chłopiec odnajduje się w towarzystwie starszego mężczyzny, który na pożegnanie przybija mu na dłoni tajemniczą pieczątkę. Od tego momentu z Jacko zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Żeby ocalić życie brata, Laura musi dokonać niebezpiecznej przemiany, która pozwoli jej zyskać ponadnaturalne zdolności. W przeobrażeniu pomaga jej Sorensen, chłopak, który sam posiada niezwykłą moc.

Recenzje

60

„Przemiana” to młodzieżowy film, który powinni oglądać raczej fani opowieści o nastolatkach z super mocami czy innych produkcji o magach i wiedźmach. Postronny widz nie znajdzie tu niczego nadzwyczajnego, chyba że zachwyci go rozpoczynająca aktors...


50

"Przemiana" to ciekawa i ambitna, ale niedoskonała filmowa próba.


50

Niestety finalnie poplątanie z pomieszaniem czyni mnie zażenowaną. Nie mam nic przeciwko oderwaniu od rzeczywistości – akceptuję fantasy i science fiction – ale także w kinie tego rodzaju oczekuję jakiekolwiek logiki.


40

Po tym, co działo się w fantastycznym kinie młodzieżowym przez ostatnie dziesięć lat „Przemiana” nie ma widzowi kompletnie nic ciekawego do zaoferowania, powielając tuziny schematów.


?

Niezależnie od tego, mając na uwadze dobrze dobraną ścieżkę dźwiękową, montaż (w szczególności w rozbudowanej sekwencji inicjacji protagonistki) film dobrze się ogląda, jeśli tylko weźmiemy w nawias absurdalność głównego motywu fabularnego.


Proszę czekać…