Pozycja obowiązkowa 2018

Book Club 2018

Big 40663c98 cf74 4a86 9957 f85e12e979c4
51
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
2
  • Polska premiera 25 maj 2018 (2018-05-25)
  • Światowa premiera 18 maj 2018 (2018-05-18)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria Bill Holderman
  • Scenariusz Bill Holderman, Erin Simms
  • Aktorzy Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…

Recenzje

70

"Pozycja obowiązkowa" to ten typ komedii, który opiera się na aktorkach. Ich osobowość, talent i jakość gry aktorskiej są w stanie zmienić nawet najgorszy i najbardziej sztampowy scenariusz.


60

Nawet niezaprzeczalnie fatalna literatura może okazać się katalizatorem życiowych zmian.


50

Pozycja obowiązkowa to przyjemna bajka nie tylko dla dojrzałych pań, którą można obejrzeć, ale wyłącznie dla zabawy, a nie kinofilskiego obowiązku.


50

Produkcja do jednorazowego obejrzenia i szybkiego zapomnienia. Nie nudzi jakoś szczególnie, ale miejsc, w których wybuchniemy śmiechem jest tu jak na lekarstwo.


50

Największym atutem „Pozycji.. „ pozostają cztery bardzo dobre aktorki, zwłaszcza gdy występują razem: ich wzajemna chemia jest idealna.


40

Pozycja obowiązkowa oferuje przewidywalne rozwiązania i lekki humor, nie przekraczając granic dobrego smaku.


40

Powinien przypaść do gustu wychowanym na polskiej szkole kabaretu. Reszta pozostaje równie niestrawna, co książkowa inspiracja całej tej lipy.


?

Jest to doskonała komedia, która w sposób zabawny, ale i inteligentny, przedstawia to, o czym większość wolałaby nie myśleć.


Proszę czekać…