Pozycja obowiązkowa 2018

Book Club 2018

Big 40663c98 cf74 4a86 9957 f85e12e979c4
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
5
Negatywne
2
  • Polska premiera 25 maj 2018 (2018-05-25)
  • Światowa premiera 17 maj 2018 (2018-05-17)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Romans
  • Kraj USA
  • Reżyseria Bill Holderman
  • Scenariusz Bill Holderman, Erin Simms
  • Aktorzy Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…

Recenzje

70

"Pozycja obowiązkowa" to ten typ komedii, który opiera się na aktorkach. Ich osobowość, talent i jakość gry aktorskiej są w stanie zmienić nawet najgorszy i najbardziej sztampowy scenariusz.


60

Nawet niezaprzeczalnie fatalna literatura może okazać się katalizatorem życiowych zmian.


60

"Pozycja obowiązkowa", pomimo powielania kilku schematów znanych już z komedii romantycznych, podkreśla fakt, że kobiety po 60-tce mają prawo być kobietami w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie sprawować jedynie role matek, żon i babć.


50

Pozycja obowiązkowa to przyjemna bajka nie tylko dla dojrzałych pań, którą można obejrzeć, ale wyłącznie dla zabawy, a nie kinofilskiego obowiązku.


50

Produkcja do jednorazowego obejrzenia i szybkiego zapomnienia. Nie nudzi jakoś szczególnie, ale miejsc, w których wybuchniemy śmiechem jest tu jak na lekarstwo.


50

Największym atutem „Pozycji.. „ pozostają cztery bardzo dobre aktorki, zwłaszcza gdy występują razem: ich wzajemna chemia jest idealna.


40

Pozycja obowiązkowa oferuje przewidywalne rozwiązania i lekki humor, nie przekraczając granic dobrego smaku.


40

Powinien przypaść do gustu wychowanym na polskiej szkole kabaretu. Reszta pozostaje równie niestrawna, co książkowa inspiracja całej tej lipy.


?

Jest to doskonała komedia, która w sposób zabawny, ale i inteligentny, przedstawia to, o czym większość wolałaby nie myśleć.


Proszę czekać…