Climax 2018

2018

Big 16e896c1 704a 4853 9359 1b214f0730f1
83
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 19 paź 2018 (2018-10-19)
  • Światowa premiera 13 maj 2018 (2018-05-13)
  • Gatunek Dramat, Horror, Musical
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Gaspar Noé
  • Scenariusz Gaspar Noé
  • Aktorzy Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub

Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?

Recenzje

100

Pomimo zaawansowanego stopnia improwizacji oraz programowej prowizorki, Climax dość szybko zaczyna wymykać się prostym i kategorycznym systemom oceny jakości, wyłamując nie tylko pióra filmowych krytyków, ale i granice samego języka sztuki filmowej.


90

Climax to stworzona w nastroju i rytmie rave tragedia grecka.


90

"Climax" na pewno nie należy do obrazów, które ogląda się wygodnie, ale z czystym sumieniem mogę uznać go za najlepsze dzieło francusko-argentyńskiego reżysera.


80

Gaspar Noé przyzwyczaił nas do tego, że kino może być ekstatycznym doświadczeniem. Nie inaczej jest i tym razem, tyle że wreszcie zdecydował się zabawić gatunkiem horroru, i to w sposób niezwykle frywolny, wyśmiewając wszystkie jego klisze i tabu.


70

„Climax” działa na bardzo wielu poziomach. Trudno nie docenić chropowatości warstwy wizualnej, operowania przestrzenią, kamerą, ciałami aktorów, ale również wyjątkowo niesmacznym humorem.


70

“Climax” świetnie bawi się bowiem z oczekiwaniami widza, a choć całość nie kończy się orgazmem tak obfitym, jak ten z pierwszej sceny (słabego) “Love”.


?

Nie wiem, czy mi się to podobało, raczej nie, bo ciężko znajdować przyjemność w wysłuchiwaniu wrzasków opętanych ludzi, ale niewątpliwie było to nieusypiające kinowe doświadczenie, które nie wyleciało z głosy zaraz po seansie.


Proszę czekać…