Lato 2018

Leto 2018

Big 49ccb0c4 abed 4e66 bc3e 4ad53490931e
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 31 sie 2018 (2018-08-31)
  • Światowa premiera 09 maj 2018 (2018-05-09)
  • Gatunek
  • Kraj Rosja, Francja

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike’a. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike’a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Recenzje

85

Dumni i wściekli w wydaniu kameralnym. Mimo że gatunkiem muzycznym ten fragment nijak pasuje do tego, co gra Kino, to… Lato rozpala!


70

Sieriebriennikow opowiedział o cenzurze, biedzie i powszechnym braku nadziei. A także o tęsknocie za Zachodem, znanym jednak tylko z rockowych płyt.


70

„Leto” jest obrazem minimalnie za długim. Kilka sekwencji zdaje się niepotrzebnie powtarzać to, co już wcześniej widzieliśmy na ekranie.


50

Najlepsze, co oferuje "Lato", to momenty lekkiego, bezpretensjonalnego musicalu, dowcipnie osnutego wokół nowofalowych hitów.


?

Film nie jest bez wad, czasem sprawia wrażenie opowieści odrobinę rozwleczonej i powtarzającej się jak zdarta płyta, a tempo bywa nierówne.


Proszę czekać…