Zimna wojna 2018

2018

Big 061e9dd0 f6da 4c54 883d 1efede47b642
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 08 cze 2018 (2018-06-08)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Francja, Polska, Wielka Brytania
  • Reżyseria Paweł Pawlikowski
  • Scenariusz Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
  • Aktorzy Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza

Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Recenzje

90

Przesłanie filmu jest jak najbardziej humanistyczne, stawiające w centrum jednostkę i jej potrzeby, krytykujące polityczne naciski oraz tworzone sztucznie granice.


80

"Zimna wojna" sprawia wrażenie najbardziej osobistego dzieła Pawlikowskiego – także w tym sensie, że pozostaje świadomą deklaracją wiary w narracyjną potęgę kina.


80

„Zimna wojna” to chyba film, który spotka się z cieplejszym odbiorem zagranicą, bo w tej chwili jedyne negatywne opinie jakie zauważam pochodzą od polskich dziennikarzy, spodziewam się więc fali rozczarowanych głosów po polskiej premierze kinowej.


75

Czytam w zagranicznej i krajowej prasie, że "Zimną wojną" Paweł Pawlikowski udowadnia, że zasłużył na Oscara; że jest artystą totalnym, twórcą na poziomie światowym. Nieprawda. "Zimną wojną" Paweł Pawlikowski niczego nie udowadnia. Bo nic już udow...


70

“Zimna Wojna” urzeka swoją prostotą i klarownym prowadzeniem historii, która wielokrotnie niesiona jest przez warstwę audiowizualną.


60

Filmowe środowisko - polskie spragnione spektakularnego sukcesu na imprezie pokroju Cannes, zagraniczne oglądające arthouse'owe kino na poziomie praktycznie tylko przy takich okazjach - dobrze przyjęło tę niedoskonałą "Zimną Wojnę".


?

"Zimna…" to film biorący pod uwagę spojrzenie zagranicznego widza, poniekąd idealny, by na jego przykładzie tłumaczyć, jak robić kino, które ma szanse na sukces za granicą.


Proszę czekać…