Kraina wielkiego nieba 2018

Wildlife 2018

Big d38b1a14 ab10 420e af73 400bc728fdeb
77
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 07 gru 2018 (2018-12-07)
  • Światowa premiera 20 sty 2018 (2018-01-20)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Paul Dano
  • Scenariusz Paul Dano, Zoe Kazan
  • Aktorzy Jake Gyllenhaal, Carey Mulligan, Ed Oxenbould

Jeanette zostaje sama z dorastającym synem, gdy jej mąż wyjeżdża na kilka miesięcy, po raz kolejny uciekając od wspólnych problemów. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się taką dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Recenzje

90

Kraina wielkiego nieba to kino oszczędne, ale nieoszczędzające widza.


90

Skomplikowane i zmienne konfiguracje rodzinne nie oznaczają jednak, że Dano wykreował rzeczywistość jak ze starej fotografii albo opery mydlanej. 


90

To film, który rozdygocze każdego, kto będzie miał z nim styczność.


80

Bez najmniejszych wyrzutów sumienia mogę nazwać "Krainę wielkiego nieba" jednym z najlepszych debiutów reżyserskich ostatnich lat, o ile nie dwudziestego pierwszego wieku w ogóle.


80

Kraina wielkiego nieba to nie tylko udany, ale wręcz naprawdę mocny debiut, po którym warto obserwować poczynania Paula Dano po tej stronie kamery. Pełna reżyserska świadomość i kontrola.


70

Debiut reżyserki Dano opiera się oczywiście na kreacjach aktorskich Mulligen i Gyllenhaala.


70

Poetycka melancholia w wersji retro, która nie buduje swojej siły na malarsko wystylizowanych kadrach, ale na buzujących autentyzmem emocjach swoich bohaterów.


70

Ciekawy, ale opowiedziany tak klasycznie, tak *poprawnie*, że w zasadzie niczym szczególnie nie zaskakuje. To sprawia, że choć “Wildlife” dobrze się ogląda, istnieje spore prawdopodobieństwo, że stanie się on jednym z tych filmów, które niedługo p...


67

Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal świetni jako małżeństwo w kryzysie.


60

Wildlife to drobne gesty i spojrzenia, zmiany i społeczne przemiany, które składają się na kameralny obraz relacji dwójki ludzi.


Proszę czekać…