Made in Italy 2018

2018

Big acdf7cd9 f987 4ccf 80e2 6536d5266249
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 25 maj 2018 (2018-05-25)
  • Światowa premiera 25 sty 2018 (2018-01-25)
  • Gatunek Dramat, Komedia
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Luciano Ligabue
  • Scenariusz Luciano Ligabue
  • Aktorzy Stefano Accorsi, Kasia Smutniak, Fausto Maria Sciarappa

Riko (Accorsi) pracuje w fabryce przetwarzającej mięso, podobnie jak jego ojciec. Częściej widzi zwierzęta niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą (Smutniak). Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania. Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale (Sciarappa), ale nie pomaga mu to ukoić duszy skołatanej kryzysami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

Recenzje

70

To nie tylko słońce i imponujące zabytki, ale też codzienność pełna problemów. Zwyczajna prawdziwa historia z ulicy. Oczywiście okraszona moimi ulubionymi utworami Ligabue.


60

Jest to film usłany społecznym sentymentalizmem. Proza życia po włosku nie jest tak bardzo różna od naszej, rodzimej. Może właśnie dzięki temu film nie zaskakuje i nie porywa?


50

Kolejna główna rola Kasi Smutniak. Niestety w filmie, którego nikt spoza granic Włoch nigdy do końca nie poczuje.


30

Sentymentalna kliszowość, która tak irytuje w kinie, sprawdza się w piosenkach. Reżyserowi radziłbym więc, by raczej trzymał się muzycznej kariery.


Proszę czekać…