Wszyscy wiedzą 2018

Todos lo saben 2018

Big d039803d 5802 4df1 955a 1ccab6c1cb90
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
7
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 mar 2019 (2019-03-15)
  • Światowa premiera 08 maj 2018 (2018-05-08)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Hiszpania, Francja, Włochy
  • Reżyseria Asghar Farhadi
  • Scenariusz Asghar Farhadi
  • Aktorzy Penélope Cruz, Javier Bardem, Bárbara Lennie

Laura, z pochodzenia Hiszpanka, mieszka w Buenos Aires. Po latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka na wesele. Towarzyszy jej szesnastoletnia córka. Zabawę przerywa wstrząsające zdarzenie, które sprawi, że na jaw wyjdą głęboko skrywane rodzinne tajemnice.

Recenzje

60

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że problem, z którym zmagają się bohaterowie i zarazem fabularny zapalnik, pasuje bardziej do 21368 odcinka telenowelowej pulpy.


60

To nadal świetnie wyreżyserowany film, pozbawiony jednak społecznego tła i pogrążający się natłokiem coraz bardziej wymyślnych twistów. Żenady nie ma, ale wszyscy wiedzą, że Farhadiego stać na więcej.


60

Farhadi wyreżyserował irańskie "Co wiesz o Elly?", dzieło tematycznie podobne do "Wszyscy wiedzą", ale subtelnie niedopowiedziane. Oglądając jego najnowszy film, zostajemy potraktowani jak ten widz zza oceanu. Widocznie reżyser wyżej ceni swój rod...


60

„Wszyscy wiedzą” ze względu na zawiłość losów bohaterów, ich emocjonalny żar i liczbę obyczajowych dramatów przypomina południowoamerykańskie opery mydlane.


60

„Todos lo saben” Asghara Farhadiego, czyli Film Otwarcia 71 Festiwalu Filmowego w Cannes, jest historią na tyle uniwersalną, że mogłaby rozegrać się w niemal dowolnym miejscu na świecie.


60

Wszyscy wiedzą nie działa też do końca jako dramat społeczny z politycznym podtekstem - tego tam zwyczajnie nie ma.


60

"Wszyscy wiedzą" - gdybyśmy wiedzieli dużo mniej, wybrzmiałby w zdecydowanie donioślejszy sposób.


40

To wygląda, jak kino telewizyjne lub odcinek telenoweli, mimo epizodów, w których Farhadi przypomina jak doskonale potrafi tworzyć prawdziwe psychodramy i pretekstowo traktować główny wątek.


?

Im dłużej myślę o tym filmie, tym bardziej jestem rozczarowany nowym tworem Farhadiego.


?

Jak zwykle Farhadi wplata w filmową opowieść wątki społecznie zaangażowane. Ważną rolę odgrywa tu temat kryzysu ekonomicznego w Hiszpanii, migracji zarobkowej i zmian struktury rynku pracy, leżących u podłoża wielu depresji, rozwodów i bankructw.


?

Produkcja nie jest arcydziełem, ale z pewnością można polecić go osobom, które mają chwilę wolnego czasu i lubią hiszpańskie klimaty. Na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.


Proszę czekać…