Odlotowy nielot 2018

PLOEY - You Never Fly Alone 2018

Big 9dd3e378 fe4f 4674 a724 473420b08be1
51
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 cze 2018 (2018-06-15)
  • Światowa premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Familijny
  • Kraj Islandia, Belgia
  • Reżyseria Árni Ásgeirsson
  • Scenariusz Friðrik Erlingsson
  • Aktorzy Jamie Oram, Harriet Perring, Iain Stuart Robertson

Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Ploey. Rezolutny ptaszek szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. A to dopiero początek jego kłopotów! Prawdziwe tarapaty zaczynają się, gdy w trakcie jednej z lekcji fruwania Ploey zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Kiedy rodzina i najlepsza przyjaciółka Ploey – Ploveria, pogodzeni ze stratą, migrują do ciepłych krajów, on sam – by przetrwać zimę – musi dotrzeć do Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Giron – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. W końcu, osiągnąwszy swój cel, Ploey stanie przed trudnym wyborem: czy pozostać w bezpiecznej dolinie, czy też znaleźć odwagę do latania i odszukać dawno niewidzianą rodzinę?

Recenzje

70

W ogólnej ocenie “Odlotowy nielot” wypada bardzo dobrze. Zawiera treści, które są zrozumiałe dla najmłodszych, a przy tym nie są zbyt dziecinne dla dorosłych.


50

Sam nielot jest pocieszną i całkiem zgrabnie napisaną postacią – raczej nie zanudzi na śmierć dorosłych widzów, istnieje też spora szansa, że rozśmieszy i rozczuli najmłodszych.


33

Twórcy filmu "Odlotowy nielot" chcieli uwiecznić na ekranie przyrodę oraz piękno islandzkiego krajobrazu, lecz niestety jakość animacji nie zawsze dorównuje majestatycznym widokom.


Proszę czekać…