Ghostland 2018

2018

Big cb23ef8a aad0 40e0 b6ee 3d1e88e6485e
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 04 maj 2018 (2018-05-04)
  • Światowa premiera 03 lut 2018 (2018-02-03)
  • Gatunek Horror
  • Kraj Francja, Kanada
  • Reżyseria Pascal Laugier
  • Scenariusz Pascal Laugier
  • Aktorzy Crystal Reed, Anastasia Phillips, Mylène Farmer

Po śmierci ciotki, Pauline (Mylène Farmer) i jej dwie córki odziedziczyły dom. Ale pierwszej nocy mordercy wchodzą do domu, a Pauline musi walczyć, by uratować swoje córki. Dramat, który wywołuje traumę w całej rodzinie, a w szczególny sposób wpływa inaczej na każdą z dziewcząt, których osobowości będą się dalej rozchodzić po tej koszmarnej nocy. Podczas gdy Beth (Crystal Reed) staje się znaną autorką specjalizującą się w literaturze grozy, Vera (Crystal Reed) grzęźnie w niszczycielskiej paranoi. Szesnaście lat później rodzina ponownie się zjednoczyła w domu, którego Vera i Pauline nigdy nie opuściły. Zaczną się wtedy dziwne wydarzenia ...

Recenzje

90

Kiedy już się wydawało, że poruszającymi horrorami są dzisiaj tylko te z zacięciem artystycznym, Laugier niespodziewanie sięgnął w przeszłość i stworzył na jej bazie wybitne kino grozy.


70

Podskórny strach towarzyszący projekcji "Ghostland" ustawia zresztą Laugiera w jednym szeregu z H.P. Lovecraftem.


70

Ghostland to nowy horror, który gości na ekranach polskich kin. Jeśli zastanawiacie się, czy warto dać mu szansę, odpowiem już teraz – jak najbardziej.


40

Ghostland zwyczajnie nie sprawia żadnej radochy oglądającemu. I choć nie da mu się odmówić świetnego przedstawienia psychicznej traumy, to jest to niestety tylko kropla w morzu nudy.


Proszę czekać…