Pod ciemnymi gwiazdami 2017/III

Beast 2017/III

Big 0ac3ff1f a551 4727 8f47 4adca49fb0b2
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 24 sie 2018 (2018-08-24)
  • Światowa premiera 09 wrz 2017 (2017-09-09)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Michael Pearce
  • Scenariusz Michael Pearce
  • Aktorzy Johnny Flynn, Jessie Buckley, Geraldine James

Moll (świetna rola Jessie Buckley) jest czarną owcą zamożnej i dystyngowanej angielskiej rodziny. Niefortunne zdarzenie sprzed lat z jej udziałem zadecydowało o tym, że dziewczyna była edukowana w domu przez kontrolującą ją na każdym kroku matkę. Bohaterka ucieka z własnego eleganckiego przyjęcia urodzinowego, wydawanego w przydomowym ogrodzie, i nocą, wypełnioną szaleńczymi tańcami i alkoholem, poznaje tajemniczego myśliwego Pascala. Szybko też podejmuje decyzję, żeby z nim zamieszkać. Kiedy jednak, w podejrzanych okolicznościach, dochodzi do zaginięcia nastolatki w okolicy, a następnie do serii zabójstw, Moll będzie musiała się określić, czy stoi po stronie uładzonej rzeczywistości, w jakiej wcześniej tkwiła. Czy może raczej – niebezpiecznego i nieprzewidywalnego świata dzikich instynktów i żądz.

Recenzje

83

Znakomite połączenie thrillera i dramatu psychologicznego. Dusząca się w atmosferze rodzinnego domu dziewczyna zakochuje się w "złym chłopcu", podejrzewanym o dokonanie serii brutalnych morderstw.


75

Siłą napędową filmu pozostaje Jessie Buckley. Irlandzka aktorka absolutnie wiarygodnie odgrywa dualizm swojej bez mała schizofrenicznej postaci, która w interpretacji kogoś innego mogłaby się jawić jedynie jako wykoncypowana, abstrakcyjna figura.


75

Prowokujący i świetnie zrealizowany obraz ma może pewne niedociągnięcia, które wynikają z braku większego doświadczenia, ale jak na debiut jest dziełem bardzo udanym.


70

Pod ciemnymi gwiazdami przyciąga tajemniczą atmosferą, charyzmatycznymi postaciami i żonglowaniem gatunkowymi przyzwyczajeniami.


70

Film, który nie zapowiada się na świetny seans, bo nie ma tutaj znanych gwiazd czy cenionego reżysera. A mimo to otrzymujemy znakomity debiut, który nie jest może imponującym arcydziełem, ale to na pewno bardzo udany w swojej kategorii film.


60

Największą zaletą filmu jest to, że potrafi tymi emocjami infekować, wciągając widzów w mroczną grę w pożądanie, która w każdej chwili może zakończyć się tragicznie.


50

"Pod ciemnymi gwiazdami" intryguje stylem, fakturą obrazu, ulotnym nastrojem - zawodzi jednak architekturą intrygi, mechanicznymi zwrotami akcji, zbyt grubą krechą charakterystyki.


Proszę czekać…