Berek 2018/I

Tag 2018/I

Big 087dfb23 ef5a 40f3 babe 0e3790de4cea
62
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 06 lip 2018 (2018-07-06)
  • Światowa premiera 14 cze 2018 (2018-06-14)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jeff Tomsic
  • Scenariusz Rob McKittrick
  • Aktorzy Ed Helms, LilRel Howery, Jon Hamm

Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawią się w ten sposób od pierwszej klasy. Teraz ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyeliminować pozostałych uczestników z gry, wykrzykując „berek!”. W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, na co się zanosi... i jest przygotowany. Oparta na prawdziwej historii komedia Tag pokazuje, jak daleko potrafią się posunąć niektórzy ludzie, aby odnieść upragnione zwycięstwo.

Recenzje

80

Jedna z najlepszych komedii ostatnich lat.


75

"Berek" Jeffa Tomsica jest jednym z najlepszych w ostatnich latach hollywoodzkich filmów o męskiej przyjaźni. A na pewno jednym z najbardziej pomysłowych.


70

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami komedia o grupie znajomych, grających w jedną z najprostszych gier dla dzieci, zarówno bawi, jak i daje sporo do myślenia.


67

Paczka czterdziestoletnich kumpli od dzieciństwa gra w berka. Brzmi jak wymysł wypalonych scenarzystów, ale "Berek" to całkiem niezła i naprawdę zwariowana komedia kumpelska.


60

Być dojrzałym – zdaje się mówić Tomsic – to umieć odróżnić zabawę od rzeczywistości. A zarazem być świadomym wpływu, jaki ma ona na tę rzeczywistość: wpływu zarówno negatywnego, jak i pozytywnego.


60

Całkiem przyjemny film o męskiej rywalizacji, za którą stoi wyższa idea.


20

Berek to niezbyt udana komedyjka o zidiociałych i infantylnych mężczyznach, dla których rywalizacja wciąż ma twarz podwórkowej gry, a wszystko to okraszone jest żartami śmiesznymi jak rak wątroby, której wyrazu nie ratuje nawet rozczulająca końcówka.


Proszę czekać…