Na głęboką wodę 2018

The Mercy 2018

Big 7749275a cbf0 4e27 abce 9504ab9615f9
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
6
Negatywne
3
  • Polska premiera 29 cze 2018 (2018-06-29)
  • Światowa premiera 06 lut 2018 (2018-02-06)
  • Gatunek Dramat, Biograficzny
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria James Marsh
  • Scenariusz Scott Z. Burns
  • Aktorzy Rachel Weisz, Colin Firth, David Thewlis

Donald Crowhurst to wizjoner, geniusz, oszust. Pomysłowy wynalazca, weekendowy żeglarz, który postanowił, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał. Kiedy okazuje się, że budowany latami biznes bankrutuje, Donald, by wyjść z długów, uratować honor i zapewnić byt rodzinie decyduje się na desperacki krok. Bierze udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata - Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Czy spryt zastąpi umiejętności i wiedzę? Na co zdobędzie się zdesperowany człowiek, by nie zawieść ukochanej żony i wygrać nagrodę?

Recenzje

80

Czy wysoka cena marzeń powinna powstrzymywać nas przed próbami ich zrealizowania?


70

Na głęboką wodę to specyficzny film, ponieważ łączy takie aspekty jak dramatyzm i poczucie porażki z nadzieją i walką o siebie za wszelką cenę. Koniec końców to przyjemny i dobry film, ze świetnymi kreacjami aktorskimi.


67

Colin Firth nadaje tej postaci łagodną twarz czułego męża i ojca, człowieka przyzwoitego, nieco pociesznego.


60

Na głęboką wodę tonie jednak w dłużyznach, nierozwiniętych wątkach i przeciągniętych ekspozycjach.


60

Film dzieli niemal wszystkie słabe i mocne punkty "Teorii". Marsh w obu stara się potraktować swoich bohaterów w sposób maksymalnie podmiotowy.


60

O ile „Teoria wszystkiego” wbijała w fotel i mogła w pewnym stopniu wzruszyć, czy skłonić do szeregu innych emocji, to najnowszy film Jamesa Marscha nie robi z widzem prawie nic.


50

W tej powolnej narracji i wybieraniu prostych ścieżek skrywa się znacznie lepszy film niż ostatecznie powstał. Tym większa szkoda, że nie podjęto większego ryzyka.


50

Rzecz musi mieć tragiczny finał, bo Crowhurst uwikłał się w sytuację, z której nie ma dobrego wyjścia. Nie było warto. Z drugiej strony, gdyby tego nie zrobił, nigdy by się o tym nie przekonał.


50

Zagraniczny tytuł miał się odnosić się do aktu miłosierdzia, jednak bliżej po seansie jest do rozumienia Mercy, by zakrzyczeć, może nie za głośno ale jednak, po filmie: litości!


40

Cały film jest zresztą nad wyraz uładzony, co nie powinno zaskoczyć nikogo, kto widział wyreżyserowaną przez Marsha "Teorię wszystkiego", będącą wręcz obrzydliwie landrynkową biografią Stephena Hawkinga.


40

Film Na głęboka wodę mógł prezentować obiecującą, angażującą historię, jednak przez większość filmu oglądamy emocjonalne braki wraz z fabularnym niedopracowaniem pozbawionym konsekwencji.


40

Na głęboką wodę” utknęło, podobnie jak jego bohater, gdzieś w pół drogi – między bardzo ciekawym konceptem i mierzącą się z popkulturowymi mitami historią, a złym scenariuszem i nietrafionym pomysłem na sposób opowiadania.


?

„Na głęboką wodę” to film, który może zainteresować głównie miłośników żeglarstwa i fanów opartych na faktach historii ciekawych ludzi.


Proszę czekać…