Jak wytresować smoka 3 2019

How to Train Your Dragon: The Hidden World 2019

Big b03c374e dfba 420c 8f01 6ed0deaf1c72
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 15 lut 2019 (2019-02-15)
  • Światowa premiera 03 sty 2019 (2019-01-03)
  • Gatunek Akcja, Animowany, Familijny, Komedia, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Dean DeBlois
  • Scenariusz Dean DeBlois
  • Aktorzy Jay Baruchel, Cate Blanchett, Kristen Wiig

Druga z serii kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka.

Recenzje

90

"Jak wytresować smoka 3", to zarówno spełnione kino familijne, wciągający film przygodowy, jak i błyskotliwa komedia romantyczna. To także fantastyczne zwieńczenie cyklu, który na przestrzeni prawie dekady skradł niejedno serce.


80

Trzecia część pozostaje ponadprzeciętnie dobrym kinem. Pozostawiającym jednak poczucie niedosytu.


80

Trzeci film z serii Jak wytresować smoka nie traktuje młodych widzów w infantylny sposób. Nie uproszcza przekazu, próbując dostosować opowieść do danej grupy wiekowej.


80

Jak wytresować smoka 3 dopełnia więc świetną dreamworksową trylogię z klasą. To animacja, która dostarczy znakomitej rozrywki zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym widzom.


80

"Jak wytresować smoka 3" to pożegnanie, jakiego Czkawce i Szczerbatkowi pozazdrościć mogliby bohaterowie wielu animowanych hitów, na czele ze Shrekiem i Osłem - film pełen uroku, serca i prostej, życiowej mądrości.


80

Trylogię domknęli w świetnym stylu, dystansując pod tym względem "Shreka", a ocierając się już niemal o perfekcję spod szyldu "Toy Story".


70

Nienachalnie działająca na zmysły historia nieprawdziwa niosąca ze sobą wiele prawdziwych emocji, niewyświechtanych frazesów, czy ckliwe opchniętych przesłań.


70

„Jak wytresować smoka 3” opowiada o tym trudnym okresie w życiu prawie każdego młodego mężczyzny, gdy nieustająca feeria zabaw i melanżu z kumplami zostaje zakłócona przez pojawienie się przedstawicielki płci pięknej.


67

„Jak wytresować smoka 3” przynosi satysfakcjonujące post scriptum całej serii dzięki zgrabnemu, a co najważniejsze całkiem mądremu ujęciu samego pożegnania.


60

"Jak wytresować smoka 3" nie jest najgorszym filmem. Ma swoje zalety audiowizualne i kilka bardzo dobrych scen. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to zdecydowanie najgorsza część serii.


?

Sequele bywają rozczarowujące. Tym razem jest inaczej. "Jak wytresować smoka 3” to naturalna konsekwencja dwóch poprzednich części, które zachwycały obrazem ale i przemyślaną fabułą.


Proszę czekać…