Ocean's 8 2018

2018

Big c4322f8a 6fb4 4e4a b733 886da9ff1c72
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
7
Negatywne
1
  • Polska premiera 22 cze 2018 (2018-06-22)
  • Światowa premiera 07 cze 2018 (2018-06-07)
  • Gatunek Kryminał, Akcja, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Gary Ross
  • Scenariusz Gary Ross, Olivia Milch
  • Aktorzy Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway

Pięć lat, osiem miesięcy, 12 dni. Dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean (Sandra Bullock) zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu, szczególnie swojej wspólniczki, Lou Miller (Cate Blanchett). W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się jubilerka, Amita (Mindy Kaling) i oszustka uliczna, Constance (Awkwafina). Dołączyły do nich paserka, Tammy (Sarah Paulson), hakerka, Nine Ball (Rihanna) oraz projektantka mody, Rose (Helena Bonham Carter). Cel to warty 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas imprezy roku - Gala Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka, Daphne Kluger (Anne Hathaway). Plan wydaje się perfekcyjny, jednak nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. Zwłaszcza że dziewczyny chcą niepostrzeżenie wynieść diamenty na oczach wszystkich zebranych.

Recenzje

70

Kino dobre, nie rewelacyjne. Coś pomiędzy heist movie, a kinem z lekka feministycznym.


70

Lekka, stylowa i zabawna rozrywka.


70

Wszyscy powinni natomiast docenić nową energię, którą daje zamiana płci głównych bohaterów i widok frajdy, jaką z występu w filmie Gary'ego Rossa czerpią jego gwiazdy.


70

Damska wersja filmowego przeboju sprzed lat udowadnia, że diamenty świecą najjaśniej w towarzystwie kobiet, nawet gdy po błyskotki trzeba sięgnąć przy pomocy niezbyt zgodnego z prawem fortelu.


69

"Ocean's 8" nie jest ani filmem idealnym, ani upragnioną kontynuacją. Jednakże ma w sobie sporo uroku dzięki, któremu jest w stanie nadrobić wiele niedociągnięć.


67

"Ocean’s 8" czasami zbyt wyraźnie stawia rozrywkę nad wiarygodnością.


60

„Ocean’s 8” pełne kobiecej energii pokazuje kino równie intelektualne, jak i pełne emocji. Ten napad musiał się udać!


60

Ocean’s 8 to dobra rozrywka, która nie oferuje nic odkrywczego, a o fabule można zapomnieć tuz po wyjściu kina, ale tez pozwala dać się pochłonąć przez zakręcony świat na ekranie i zapewnia dobra zabawę.


60

W myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego, reżyser i współscenarzysta nowej wersji Gary Ross ("Igrzyska śmierci") nie majstruje zbytnio przy sprawdzonej formule.


60

Typowy heist-movie sporządzony według przepisu z książki z szablonami filmowymi. Rzemieślnicza robota bez pazura, ale ze znajomością wymagań gatunku.


50

„Ocean’s 8” ma być pierwszą z trzech zaplanowanych części – jeżeli reżyser wraz z kompanią wyciągną wnioski ze wszystkich niedociągnięć to możemy być świadkami udanej filmowej rewolucji.


50

Gwiazdorska obsada robi co może, by w tym czasie skupić na sobie uwagę widza i nie zanudzić go na śmierć.


50

Panie w „Ocean’s 8” kradną bardzo ładnie, ale widz i tak może to przespać...


40

Jak bardzo aktorki by nie chciały, z pustego, dobrze wykonanego technicznie i wystylizowanego naczynia nic nie naleją.


Proszę czekać…