Jurassic World: Upadłe królestwo 2018

Jurassic World: Fallen Kingdom 2018

Big 6f2bb412 105a 4e42 b207 d4c61c51e390
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
8
Negatywne
1
  • Polska premiera 08 cze 2018 (2018-06-08)
  • Światowa premiera 21 maj 2018 (2018-05-21)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria J.A. Bayona
  • Scenariusz Derek Connolly, Colin Trevorrow
  • Aktorzy Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jeff Goldblum

Minęły cztery lata, od kiedy luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował, dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie deszcz lawy; Claire i Owen odkrywają spisek mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.

Recenzje

70

Mniej spójny i bardziej chaotyczny niż poprzednik, ale świeższy i kryjący więcej niespodzianek.


70

Wizualna perełka, która robi wrażenie rozmachem lecz zawodzi, gdy do akcji wkracza scenariusz.


70

Dobry sequel, który przygotowuje nas pod coś większego. Jako część trylogii „Jurassic World: Upadłe królestwo” wypada dobrze. Jako samodzielny film, trochę gorzej. Dobra letnia rozrywka.


60

Podkreślę jeszcze raz wizualnie jest mega fantastycznie i nawet z tego względu zalecam wybrać się do kina lub obejrzeć to na dobrym telewizorze z Bluraya.


60

Mimo sporej dawki mroku, nie brak w "Upadłym królestwie" bardziej rozrywkowych elementów. Napiętą atmosferę świetnie rozładowuje Chris Pratt, na równą partnerkę wyrasta mu Bryce Dallas Howard.


60

Jurassic World: Upadłe królestwo to film pełny skrajności, gdzie elementy wybitne mieszają się ze słabymi i absurdalnymi. Czuć, że w tym momencie ta seria dochodzi do kulminacyjnego momentu, gdzie musi nastąpić jej wyraźny rozwój.


60

Zachwyt produkcją opada po kilku godzinach od seansu, gdy dochodzi w naszej głowie do przemyślenia fabuły i okazuje się, że ludzie są kiepscy a dinozaury nadal w formie.


50

Klimat Kina Nowej Przygody jest momentami wyczuwalny, lecz jak go podtrzymać, skoro już w prologu po ekranie szaleją największe gwiazdy paleolitu i kredy.


50

Kilka udanych pomysłów, ale nowych atrakcji niewiele.


50

Pomimo wtórności przedstawionej fabuły, można czerpać przyjemność z oglądania Jurassic World. Niewinność miesza się ze złem, nadzieja z narastającą grozą.


45

W "Jurassic World: Upadłe królestwo" ewidentnie nie widać umiaru co tylko przekłada się na przydługawy, meczący i nijaki seans, w którym utopiono kilka ciekawych pomysłów.


40

„Jurassic World: Upadłe królestwo” to niestety ogromne rozczarowanie. Film pod każdym względem słabszy od produkcji z 2015 roku.


Proszę czekać…