Przebudzenie dusz 2017/I

Ghost Stories 2017/I

Big ac23ea32 ada1 43f7 a889 2c084ad876b9
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 01 cze 2018 (2018-06-01)
  • Światowa premiera 05 paź 2017 (2017-10-05)
  • Gatunek Dramat, Horror
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Jeremy Dyson, Andy Nyman
  • Scenariusz Jeremy Dyson, Andy Nyman
  • Aktorzy Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse

Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa jego dawnego przełożonego – Charlesa Camerona. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.

Recenzje

83

Straszne duchy istnieją, o czym można się przekonać tuż przed świtem w którejkolwiek z miejskich knajp. Lecz gdy je potraktować klasycznie, rozwijają skrzydła w kinie, jak w bardzo udanym brytyjskim „Przebudzeniu dusz”.


80

"Przebudzenie dusz" – mimo że nie brakuje w nim momentów przymuszających widza do podskakiwania ze strachu w fotelu – to jednak kino atmosfery.


75

Ten precyzyjnie skonstruowany, nawet dość mechaniczny film w ciągu ostatnich dwudziestu minut ulega radykalnej metamorfozie. Surrealistyczny dryf zastępuje przyczynowo-skutkowe następstwo zdarzeń.


70

Intryguje, wciąga i przede wszystkim, straszy. Film spełnia podstawowe założenia horroru, mimo średniego finału stanowi solidną rozrywkę dla fanów gatunku.


67

Klimatyczny i żonglujący konwencjami hołd dla brytyjskich horrorów.


60

Nowy horror w reżyserii Jeremy'ego Dysona i Andy'ego Nymana miał być powiewem świeżości w gatunku kina grozy. Jednak efekt końcowy nie do końca przekonuje.


60

Film Dysona i Nymana przypomina niekiedy opowieść snutą przy ognisku przez kogoś, kto dysponuje niezwykłymi zdolnościami narracyjnymi i doskonale wie, jak nas przestraszyć.


60

Dobre, emocjonalne filmy pozwalają śmiać się przez łzy. Tutaj dostąpicie zaszczytu bania się przez śmiech. Z niecierpliwością czekam na kolejny tytuł Dysona i Nymana.


60

To produkcja, która bywa błyskotliwa, ale nie w ilości, która mogłaby satysfakcjonować.


40

Idę na "Przebudzenie dusz" z nadzieją na jakieś nowe, kreatywne rozwiązania, czy chociażby perfekcyjną egzekucję tych znanych - ostatecznie wychodzę zawiedziony.


Proszę czekać…