Han Solo: Gwiezdne wojny - Historie 2018

Solo: A Star Wars Story 2018

Big 0feed640 a1ec 454e 929c f72821dd200f
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 22 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
13
Neutralne
7
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 maj 2018 (2018-05-25)
  • Światowa premiera 10 maj 2018 (2018-05-10)
  • Gatunek Sci-Fi, Akcja, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Ron Howard
  • Scenariusz Lawrence Kasdan, Jonathan Kasdan
  • Aktorzy Alden Ehrenreich, Donald Glover, Emilia Clarke

Han Solo (Alden Ehrenreich) to autsajder, który podróżuje przez galaktykę swoim statkiem. Podczas śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka poznaje wspaniałego Chewbaccę (Joonas Suotamo), swojego drugiego pilota. Spotyka też uzależnionego od hazardu Lando Calrissiana (Donald Glover). Wyprawa ta ukształtuje go na jednego z największych bohaterów sagi "Gwiezdnych wojen".

Recenzje

80

Wszystko to jest zgrabnie napisane, opowiedziane i zrealizowane. Jeżeli tak będą wyglądać kolejne filmy to mogą te spin-offy trzaskać co roku przez następne 20 lat.


80

Świetny pod względem akcji, humoru i nawiązań pod adresem dorosłego Hana Solo. Mniej udany w warstwie romantycznej i scenach, w których akcję zastępują dyskusje.


75

Han Solo to wysokooktanowa rozrywka, pełna odniesień do uniwersum serii, z dobrymi dialogami i postaciami z drugiego planu, które fani powinni pokochać.


70

Nawet jeśli narzekam, to i tak w stosunku do każdego nowego filmu mam podejście „zamknijcie się i bierzcie moją forsę!”.


70

Wartka akcja, sympatyczni bohaterowie, klimat i duch przygody. Sympatycy tych składników będą zadowoleni, a fani Gwiezdnych Wojen nie powinni czuć się rozczarowani, nawet mimo problemów prześladujących ten film.


70

Możecie odetchnąć z ulgą. Młodość kosmicznego awanturnika wygląda dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliście. Pełna jest buńczucznych okrzyków, podwójnych blefów i nadrabiania miną.


70

“Solo: A Star Wars Story” Rona Howarda, czyli opowieść o młodości Hana Solo, to pełnoprawny letni blockbuster, osadzony w świecie “Gwiezdnych Wojen”.


70

"Han Solo" bowiem pełnymi garściami czerpie z tzw. heist movie, gdzie ośrodkiem fabuły jest planowanie i przeprowadzenie wielkiego skoku, ale korzysta poza tym z elementów kina przygodowego, a nawet wojennego.


70

W żadnym razie nowa jakość czy odmienne spojrzenia na serię, ale wciąż solidny kawał gwiezdnowojennej magii. Przymykając oko na niedoskonałości reżyserskie czy scenariuszowe, a trwając przy bohaterach i ich relacjach - warto.


70

„Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie” okazał się bardzo przyjemnym reprezentantem kina nowej przygody, które ukazuje origin story jednego z najbardziej ikonicznych bohaterów znanych światu.


67

"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie" to kolejna historia uzupełniająca gwiezdną sagę. Przypadki młodego Hana Solo, w którego do tej pory wcielał się Harrison Ford, powinny zadowolić widzów.


65

Bez obaw - starsi widzowie nie będą rozważać samobójstwa z użyciem świetlnego miecza.


65

Jest płynnie, całkiem wartko, przyjemnie i poprawnie. Niestety sama opowieść zalicza przeciętną i bezbarwną wpadkę, która potrafi zaboleć, szczególnie gdy zdajemy sobie sprawę, jak duże pole do popisu mieli twórcy.


60

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie to całkiem kompetentny film dający prostą rozrywkę i radość dobrymi wstępami aktorskimi.


60

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie nie jest najgorszym filmem opatrzonym logiem Star Wars, ale też sporo brakuje mu do tych najlepszych. To średniak.


60

Pierwszy raz od momentu przejęcia gwiezdnowojennej franszyzy przez Disneya miałem wrażenie, że ktoś stara się wcisnąć mi pięknie zapakowany towar drugiej kategorii, przekonując, że to produkt pierwszej klasy.


60

Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie jest tak źle. Ale nie jest też jakoś specjalnie dobrze.


55

Poprawnie zrealizowane rzemiosło rozrywkowe współczesnego Hollywood. I nic więcej.


55

W moim odczuciu jest to najsłabszy film jaki dotychczas został zaprezentowany w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen.


50

Zabawa będzie umiarkowana, ale to Star Wars. Od tego musimy oczekiwać więcej.


?

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" to dobry wybór dla kogoś, kto oczekuje po prostu dobrej zabawy podczas ponad dwugodzinnego seansu.


?

"Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie" to dobry spin-off, który rozwija wiedzę o uniwersum.


Proszę czekać…