Zimowi bracia 2017

Vinterbrødre 2017

Big df12353c 0c79 4c1b 99e0 65cf1c4631cb
77
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 18 maj 2018 (2018-05-18)
  • Światowa premiera 03 sie 2017 (2017-08-03)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Dania, Islandia
  • Reżyseria Hlynur Pálmason
  • Scenariusz Hlynur Pálmason
  • Aktorzy Elliott Crosset Hove, Simon Sears, Victoria Carmen Sonne

Weź haust mroźnego powietrza, zaciągnij się śniegiem – i pozwól sobie na najdziwniejszą podróż zimową, jakiej doświadczyłeś w kinie. Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona zabiera nas do górniczej osady położonej w środku lasu. Mieszkają tu, jak przystało na bajkę, dwaj bracia. Jeden z nich, ten młodszy, pędzi bimber, desperacko tęskni za miłością i powtarza, że każdy ma w sobie ciemną stronę. W świecie filmu jej metaforą jest kopalnia, gdzie światła czołówek z trudem rozpraszają mrok, w którym cicho narasta napięcie pomiędzy pracującymi mężczyznami. Wizyjni, zaskakujący, intensywnie oddziałujący poprzez obrazy Zimowi bracia opowiadają właśnie o tym, co ukryte: o rywalizacji, agresji, pragnieniu zemsty, które wydobyte z kopalni ludzkiej duszy ranią i niszczą. Ale także o tym wszystkim, co może powstrzymać ciemność.

Recenzje

83

Półtoragodzinna filmowa impresja o dwóch braciach pracujących w kopalni wapienia. Bardzo interesujące kino artystyczne, wyłącznie jednak dla smakoszy.


80

Film niełatwy, ale zdecydowanie nie do przeoczenia.


80

Kino, tak mroźne jak temperatura powietrza w miejscu rozgrywającej się historii, a jednocześnie próbujące ocieplić ten świat najróżniejszymi sposobami dosłownie i w przenośni.


70

"Zimowi bracia" to doświadczenie kompleksowe. Dokładnie tak samo jest z życiem.


70

Gdyby bracia Grimm żyli i tworzyli w XXI wieku, “Zimowi Bracia” mogliby być ich autorską, filmową baśnią. Nie przegapcie tego magicznego filmu!


Proszę czekać…