Rampage: Dzika furia 2018

Rampage 2018

Big 540a58cb 9af2 4ffc a5e8 54344b77bae9
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
9
Negatywne
1
  • Polska premiera 11 maj 2018 (2018-05-11)
  • Światowa premiera 11 kwi 2018 (2018-04-11)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Brad Peyton
  • Scenariusz Carlton Cuse, Ryan Condal
  • Aktorzy Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman

Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.

Recenzje

80

Świetny początek, potem chyba zabrakło trochę odwagi w zrobieniu czegoś nieszablonowego.


60

"Rampage: Dzikia furia" kwintesencja niezbyt mądrego – ale przyjemnego – letniego widowiska. Na upały jak znalazł.


60

"Rampage: Dzika furia" przypomina gigantyczny plac zabaw, na którym hollywoodzcy twórcy urządzili sobie dyskotekę.


60

Widowisko jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto nie może doczekać się spektakularnego spotkania Godzilli z King Kongiem.


55

 Oglądanie Rampage. Dzikiej furii w roli zwykłego widza jest niezłą zabawą, miłą dla oka, ale całkowicie wylatującą z pamięci po napisach końcowych.


50

"Rampage: Dzika furia" - spektakularna (i bzdurna) katastrofa!


50

Obiektywnie jednak patrząc, mądrością to tutaj jednak nikt nie grzeszy. W cenie są zaś kaskaderskie popisy, emocjonalne wrzaski i celny dowcip, z którym w "Rampage" jest jednak na bakier.


50

Rampage: Dzika Furia to film zupełnie bez emocji, pomimo że stara się nam przemycić ukradkiem więź między Davisem, a Georgem.


50

Film nie jest zły, ale nie dorównuje innym z tego gatunku, a to może spowodować, że widzowie będą mieli przesyt takich produkcji, stracą zainteresowanie, a takie produkcyjniaki jak film z The Rockiem popsują rynek.


50

Po Rampage: Dzikiej furii spodziewałem się kina akcji w trakcie którego mógłbym się odprężyć i za dużo nie myśleć. Ilość bezsensownych pomysłów i idiotycznych rozwiązań scenariuszowych uniemożliwia uzyskanie takiej rozrywki.


40

Czekam na film, w którym The Rock będzie latał na zmutowanej ważce i strzelał do napakowanych chemikaliami świnek morskich.


?

„Rampage: Dzika furia” nie jest odpowiednim filmem dla dzieci. Mamy tu sporo krwawych scen jak z horroru, których raczej nie chcecie pokazywać swoim pociechom.


Proszę czekać…