Avengers: Wojna bez granic 2018

Avengers: Infinity War 2018

Big db657a01 b9da 4906 be67 e2387b558792
82
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 23 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
22
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 kwi 2018 (2018-04-26)
  • Światowa premiera 23 kwi 2018 (2018-04-23)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Anthony Russo, Joe Russo
  • Scenariusz Christopher Markus, Stephen McFeely
  • Aktorzy Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo

Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

Recenzje

90

Twórcy „Avengers: Infinity War”wyciągnęli wnioski z poprzednich marvelowskich produkcji, ogniskując je w gigantycznej produkcji, która być może jest najlepszym filmem superbohaterskim od czasu „Mrocznego rycerza”.


90

Avengers: Wojna bez granic to najlepszy film Marvela, jaki dotychczas powstał. Twórcy nie boją się śmiałych i trudnych posunięć. Wielu fanów będzie w szoku, ale takie filmy kochamy najbardziej.


90

Bracia Russo po raz trzeci poprowadzili bohaterów Marvela do walki, i po raz trzeci odnieśli miażdżące zwycięstwo. Wojna bez granic spokojnie może uchodzić za wzór, jak tworzyć blockbustery.


90

To opowieść o życiu i śmierci, ale także o nas samych - i to bodajże jedna z najciekawszych sztuczek, które kino dostarczyło nam w ostatnich latach.


90

Całe widowisko ma rozmach i można śmiało powiedzieć, że należałoby w tym momencie obniżyć oceny poprzednich filmów,aby umiejętnie wpasować Wojnę bez granic.


90

Trzeba jednak pamiętać, że sukces Wojny bez granic, to sukces nie tylko jednego filmu a całego Uniwersum. Gdyby nie to, że tak lubimy, tak zależy nam na bohaterach, nic z tego by nie wyszło.


90

Całość tworzy spójną kompozycję oraz świetne kino superbohaterskie dla widza w każdym wieku, zostawiając apetyty na więcej. Jednocześnie Marvel udowadnia, że potrafi być równie mroczny co DC.


90

Akcja za akcją, bez zbędnych przerywników. Próżno jest się do czegoś przyczepić, czy doszukać słabszych stron. Wielki rozmach, z jaką film został zrealizowany, jak widać, opłacił się.


87

"Avengers: Wojna bez granic" to bezsprzeczny sukces kina typu super hero.


80

To majstersztyk wykonania w fenomenalnej gwiazdorskiej obsadzie, na którą chce się patrzeć bez końca.


80

Gdyby określić „Avengers: Infinity War” jednym słowem, byłoby nim: „sycące”. Dzieło Braci Russo karmi nasze popkulturalne umysły i pozwala przeżyć gamę skrajnych wrażeń.


80

Rozbuchana formalnie i zarazem zaskakująco intymna "Wojna bez granic" to filmowy ekwiwalent piaskownicy, w której mieszczą się wszystkie zabawki świata.


80

„Avengers: Wojna bez granic” wzbudza ogrom emocji.


80

Komiksowe widowisko najwyższych rozrywkowych lotów. Jednak miano "wielkiego kina" nie grozi mu ani przez chwilę.


80

Wojna bez granic przypomina beztroską zabawę w odjazdowym lunaparku dla dużych dzieci, w którym każda z mnóstwa atrakcji dostarcza niepohamowanej frajdy.


80

Avengers: Wojna bez granic to zdecydowanie pełne efekciarstwa widowisko będące świetną zapowiedzią nadchodzących premier.


75

Zmierzch Mścicieli na pewno jeszcze nie nadchodzi. Ba! Wygląda na to, że oni dopiero się rozkręcają...


75

Avengers: Wojna bez granic naprawdę wywiązuje się z obietnicy w tytule – jest poprowadzona tak, że widz nie ma pojęcia, czy są tu jakieś granice. To naprawdę rozpędzona wyścigówka, nietracąca paliwa, nietankująca, z nitro.


70

Gdy nadchodzą napisy końcowe, pozostaje uczucie, że chciało się przeżyć to wyjątkowe i satysfakcjonujące widowisko jeden, jedyny raz.


70

Maksymalizowanie wrażeń – emocjonalnych, immersyjnych, spektakularnych, intertekstualnych, fanowskich – taki był pomysł braci Russo na „Avengers: Wojna bez końca”.


70

Problemem mnogości postaci jest, niestety, ograniczenie możliwości pokazania jakichś głębszych interakcji.


67

"Avengers: Wojna bez granic" jest ekscytujący, ale też wyczerpujący, tak intensywnie wali po głowie kolejnymi zwrotami akcji, gagami i efektami.


?

Brak granic odnosi się też do samego Marvela, który tym filmem łamie granice współczesnej kinematografii i prezentuje obraz przełomowy, niezależnie od naszej subiektywnej oceny.


Proszę czekać…