Raz się żyje 2018

Gringo 2018

Big e1621d86 0390 434d 8a98 c0fa077c8120
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
4
  • Polska premiera 20 kwi 2018 (2018-04-20)
  • Światowa premiera 08 mar 2018 (2018-03-08)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Komedia, Kryminał
  • Kraj Australia, USA
  • Reżyseria Nash Edgerton
  • Scenariusz Anthony Tambakis
  • Aktorzy Charlize Theron, Joel Edgerton, Amanda Seyfried

Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia jednak ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać, tym którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia pokazać wszystkim środkowy palec i odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało…

Recenzje

60

Jeżeli miałabym ocenić Gringo w kilku słowach, powiedziałabym, że jest to film fajny i relaksujący. Kupił mnie prawie w całości.


50

Komedia sensacyjna, która chce być tarantinowsko-coenowska, a jest bzdurna. Ale chwilami zabawna i w sumie oglądalna.


50

W "Raz się żyje" Nash Edgerton próbuje połączyć ze sobą zbyt wiele różnych wątków, przez co za często traci z oczu ciekawą główną historię.


50

Magnesem może być obsada, choć i praca aktorów pozostaje zmarnowanym potencjałem.


50

Meksyk zachwyca pięknym widokiem, a Oyelowo robi wszystko, aby dało się polubić jego bohatera. Niestety, aktor nie jest w stanie samodzielnie unieść ciężaru fabularnego chaosu.


40

Aż przypomina się stare meksykańskie przysłowie: jeśli chcesz żyć krótko, za to treściwie, nie wchodź dwa razy do tej samej rzeki. A już na pewno nie z takimi gringos.


40

Raz się żyje to marna imitacja komedii z nutą kryminalnego wątku i niekorzystnego potencjału. Pozycja prezentująca ulotne chwile zabawy, które ustępują rozczarowaniu i nudzie.


30

Znikomą porcją humoru najeść się jednak nie sposób. A i z każdym kolejnym kęsem coraz trudniej to przeżuć.


30

Raz się żyje zapowiadało się na zwariowaną komedię z motywami sensacyjnymi. Twórcy jednak ponoszą porażkę na każdym froncie.


Proszę czekać…