Ciche miejsce 2018

A Quiet Place 2018

Big 1c075cc5 c755 464a 9700 5f35df63b130
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
13
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 13 kwi 2018 (2018-04-13)
  • Światowa premiera 09 mar 2018 (2018-03-09)
  • Gatunek Horror, Dramat, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria John Krasinski
  • Scenariusz John Krasinski
  • Aktorzy Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds

Wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie, życie w ciągłym, nieprzerwanym napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty – reagujące na każdy dźwięk – zagrażają przetrwaniu ludzi. Jeśli cię usłyszą, wytropią cię...

Recenzje

99

Ciche Miejsce wprowadza widza w trans, z którego ciężko wyjść długo po zakończonym seansie. Świeże i oryginalne spojrzenie na postapokalipsę, okraszone nutką grozy, napięcia i rodzinnego dramatu.


90

John Krasinski tworząc film, w którym dźwięk jest nośnikiem fabuły tchnął wiele realizmu do gatunku opanowanego przez marne jumpscarey.


90

Gdyby nie balansujący na granicy absurdu finał, pewnie moglibyśmy mówić o oscarowym potencjale.


83

"Ciche miejsce" - przejmujący dramat rodzinny fundamentem kina grozy.


80

Pomysłowe kino, którego największym atutem jest umiejętne wykorzystanie ciszy do budowania napięcia. Oraz bohaterowie, na których zależy.


80

Horror Johna Krasinskiego nieustannie trzyma w napięciu, od pierwszych do ostatnich minut. Prawdziwie wirtuozerska robota.


80

Cisza jeszcze nigdy nie była tak straszna…


80

Ciche miejsce to kolejny znakomity przedstawiciel nowej fali horrorów, który konwencje gatunku wykorzystuje do czegoś więcej aniżeli sygnalizowanego jumpscare’a.


80

Ciche miejsce to jeden z tych filmów, które rehabilitują gatunek i udowadniają, że jeszcze nie wszystko w nim zostało opowiedziane. Dlatego losy rodziny Abbotów śledziłem z wielką przyjemnością.


78

"Ciche miejsce" to z pewnością jedno z największych zaskoczeń tego roku.


70

"Ciche miejsce" zaczyna z poziomu ciekawego pomysłu, ale John Krasinski nie poddaje się pod wpływem wyzwań, jakie rzucił sam sobie.


70

Ciche miejsce operuje oszczędnymi środkami, nie nurza się w wyszukany CGI, a Krasinski precyzyjnie buduje atmosferę napięcia i niepewności.


70

"Ciche miejsce" powinno więc zadowolić większość widzów. Jest to kino masowe, ale sprawiające wrażenie świeżego i nowatorskiego.


60

Ciche miejsce nie jest filmem idealnym, ale w zalewie gatunkowego byle czego, to kino wysokiej jakości, które może pochwalić się udaną realizacją, świetnym montażem, zdolną obsadą i niebanalnym scenariuszem.


60

Ciche miejsce to klimatyczny horror, choć niestety z nieco zmarnowanym potencjałem i kilkoma niezbyt udanymi pomysłami.


50

Jeżeli podczas długich fragmentów ekranowej ciszy zastyga na sali kinowej odgłos siorbania i przegryzania popcornu, a towarzysze z sąsiednich miejsc zaczynają się komunikować między sobą, wzorem bohaterów, za pomocą gestów, to znak, że uczestniczy...


?

“Ciche miejsce” to film kameralny i właśnie tym najbardziej zaskarbił sobie wpierw moją uwagę, a teraz świetną ocenę.


?

Emocje rosną wprost proporcjonalnie, czego efektem końcowym jest film, na seansie którego widownia siedziała w absolutnej ciszy, a ci, którzy początkowo postanowili chrupać popcornem, bardzo szybko uznali, że nie jest to najlepszy pomysł.


Proszę czekać…