Player One 2018

Ready Player One 2018

Big 90f6719c 7624 4d72 b3db 115d8fb5b372
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 19 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
13
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 06 kwi 2018 (2018-04-06)
  • Światowa premiera 28 mar 2018 (2018-03-28)
  • Gatunek Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Steven Spielberg
  • Scenariusz Zak Penn, Eric Eason
  • Aktorzy Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn

Akcja rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OAZIE, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w OAZIE. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts (Tye Sheridan), kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.

Recenzje

90

Spielberg wyraźnie oskarża korporacyjny świat o wykorzystywanie ludzi, którzy jak oszalałe lemingi starają się za wszelką cenę utrzymać w coraz większym pędzie za cyferkami na tablicy szefa teamu.


83

"Player One" to zrealizowane z wielkim rozmachem kino przygodowe, napakowane scenami akcji, eskapistyczne sci-fi. Nowoczesne i nostalgiczne jednocześnie.


80

Player One to znakomite wizualne widowisko, które ogląda się przyjemnie. Fabularnie jest w porządku aczkolwiek tempo i sam finisz można było bardziej pomysłowo rozwiązać.


80

Player One jest wyważony, pełen werwy i geekowskiego funu.


80

Wszystkie zarzuty nie psują zabawy, do której zaprasza nas stary mistrz gry. Game on!


80

Jest więc film Spielberga laurką dla popkultury i próbą ożywienia ducha Kina Nowej Przygody, które momentami urzeczywistnia się na oczach widza w najmniej spodziewanych momentach.


80

Oglądając Playera One ma się wrażenie, że Spielberg chce nam w tym filmie pokazać, jak powinno się robić młodzieżowe kino, które ludzie będą uwielbiać.


70

„Player One” jest idealnym reprezentantem kina, które nie chce opowiadać historii, a przede wszystkim skupia się na wizualnych i cielesnych atrakcjach, zamieniając seans w doświadczenie immersyjne.


70

Być może gdyby za sterami "Player One" stanął młodszy twórca z wyraźną autorską wizją otrzymalibyśmy arcydzieło. Tak mamy porządną porcję zabawy, lecz bez szczypty potrzebnego tu wariactwa.


70

Steven Spielberg znów funduje młodym widzom satysfakcjonującą podróż do krainy kinowych marzeń i wrażeń. Nie zabraknie dynamicznej akcji oraz całej rzeszy easter eggów związanych z globalną popkulturą.


70

"Player One" to przepiękny wizualnie film, który niestety okazuje się dosyć pusty w środku.


70

Player One to imponujące dziecko fascynacji popkulturą człowieka, który sam bez wątpienia jest jej ikoną.


70

Jest to produkcja zrobiona przez geeka dla geeków.


60

W rezultacie z kina wychodzi się w tym samym nastroju, co po obejrzeniu ostatniego filmu o gadającym szopie i jego intergalaktycznych kumplach - lekko rozbawionym. Nieco olśnionym. I przestymulowanym.


60

Mogło być wybitnie, wyszło zadowalająco.


50

Aż szkoda tych wszystkich animatorów i magików od efektów komputerowych. Piękna otoczka słabego filmu. Lepiej odkurzyć stare filmy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.


40

Spielberg krytykuje to, co sam robi. W dodatku - nie robi tego najlepiej.


?

71-letni Steven Spielberg nie ma wątpliwości – warto choć na dwa dni w tygodniu wylogować się z internetowego i popkulturowego raju. By mieć z kim się naprawdę pocałować.


?

Dla widzów, którzy uwielbiają wyszukiwać różne "smaczki" i nawiązania, "Player One" będzie znakomitym wyborem. Jeśli natomiast ktoś poszukuje dobrej, nieszablonowej rozrywki, na najnowszej produkcji Spielberga może się trochę wynudzić.


Proszę czekać…