Niepoczytalna 2018

Unsane 2018

Big 1167a6c8 5a26 4b1c 9143 9a657aa6a081
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 27 lip 2018 (2018-07-27)
  • Światowa premiera 21 lut 2018 (2018-02-21)
  • Gatunek Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Steven Soderbergh
  • Scenariusz Jonathan Bernstein, James Greer
  • Aktorzy Claire Foy, Joshua Leonard, Jay Pharoah

Thriller stawiający pytania o nasze postrzeganie rzeczywistości, siłę instynktu przetrwania i granice systemu, który powinien stać na straży naszego dobra. Młoda kobieta (Claire Foy – serial TV The Crown) wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi. Nie wiadomo, czy wszystko, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy też stanowi wytwór jej wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie może lub nie chce pomóc. Nie ma więc innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i wkroczyć do akcji niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje jej działań – dla niej samej i dla ludzi z jej otoczenia.

Recenzje

70

Niepoczytalna to nowy film Stevena Soderbergha w pełni nakręcony iPhonem. Ta forma nie wnosi nic nowego, ale mamy do czynienia z dobrą produkcją.


60

"Niepoczytalna" powstała przy użyciu iPhone'a. To film-gadżet, film-ciekawostka. Film, który najwyraźniej powstał głównie po to, aby Soderbergh mógł udowodnić sobie i innym, że w swojej pracy potrafi bardzo zręcznie posługiwać się smartfonem.


40

Niepoczytalna to thriller, który zamiast straszyć, śmieszy. Absurdalne rozwiązania przenoszą fabułę do ekstremum naginania rzeczywistości i uciekają od początkowo przyjętej konwencji zagubienia w przerażającej sytuacji.


40

Dodajcie bogaty arsenał cudownych zbiegów okoliczności i fabularnych mielizn, odejmijcie wiarygodność obrazu funkcjonowania jakichkolwiek instytucji, a wyjdzie Wam film, który zaprzepaszcza całą bogatą nadbudowę, by wyrobić byle szmirowatą normę.


Proszę czekać…