Dziedziczki 2018

Las herederas 2018

Big f5817f64 c1a7 404e 9da0 703a8f627d69
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lis 2018 (2018-11-02)
  • Światowa premiera 16 lut 2018 (2018-02-16)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Paragwaj, Niemcy, Urugwaj, Brazylia, Norwegia, Francja
  • Reżyseria Marcelo Martinessi
  • Scenariusz Marcelo Martinessi
  • Aktorzy Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę. Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet. Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

Recenzje

83

Bardzo dobre, spełnione i dojrzałe kino.


80

Największym atutem filmu jest jego wieloznaczność, psychologiczna głębia połączona z bogactwem niedopowiedzianych i intrygujących podtekstów.


70

Martinessi rejestruje pewną rzeczywistość, a potem wybija się z niej ku uogólnieniu – niekoniecznie jednak doraźnemu, politycznemu. Przypomina, że aby wyzwolić się z klatki, najpierw trzeba sobie uświadomić, że w niej tkwisz.


70

„Dziedziczki” to kino bardzo kobiece. We wspomnianym bogatym, ale ponurym domu, snują się właścicielki i niezdarna gosposia.


70

Dziedziczki to film o trudach odrzucania nawyków i na nowo zaciągnięcia się świeżym powietrzem.


70

Paradoksalnie Martinessi opowiada przede wszystkim o tym. W świecie, w którym upokorzenie stało się czymś codziennym, najbezpieczniejsze są radykalne struktury.


70

Prawdziwie kobiece kino w dobrym wydaniu.


Proszę czekać…