Madame 2017

2017

Big 4671e27c 4a5d 4ad3 a556 0af16cfe5d32
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 08 mar 2018 (2018-03-08)
  • Światowa premiera 12 cze 2017 (2017-06-12)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Amanda Sthers
  • Aktorzy Toni Collette, Harvey Keitel, Rossy de Palma

Chcąc dodać odrobinę pikanterii do powszedniejącego małżeństwa, Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata para amerykańska, przenoszą się do dworku w romantycznym Paryżu. Przygotowują szczególnie luksusową kolację dla wyrafinowanych przyjaciół. Nasza gospodyni odkrywa, że jest 13 gości. Zaniepokojona Anna proponuje, żeby jej pokojówka Maria (Rossy de Palma) przebrała się za tajemniczą hiszpańską szlachciankę, żeby zmienić liczbę gości na szczęśliwszą. Trochę za dużo wina i zabawnej pogawędki prowadza do tego, że Maria wpada w oko Davidowi (Michael Smiley), brytyjskiemu maklerowi sztuki. Ich pączkujący romans sprawi, że Anna będzie ścigać swoją pokojówkę po Paryżu, a potem będzie spiskować, by zniszczyć tę najbardziej nieoczekiwaną i radosną miłość.

Recenzje

85

Madame to niezwykle inteligentny komediodramat, przypominający nieco Kopciuszka w lekko zmodyfikowanej wersji.


70

Bajka, ze świetnym poczuciem humoru i ostrym dialogiem, która niestety zostaje spłoszona i wypędzona przez absurdalne realia świata.


70

Miłość od pierwszego wejrzenia nie ma w tym świecie racji bytu. Nawet, jeśli wszyscy twierdzą, że jest zupełnie inaczej.


70

Madame to lekka i przyjemna opowieść o sennym marzeniu, które nie może zostać spełnione, a każdy musi szukać szczęścia w swojej małej przestrzeni.


60

Amanda Sthers w swoim najnowszym filmie pokazuje elitę intelektualną, która w pędzie za luksusem zgubiła gdzieś klasę.


60

Reżyserka nie ma bowiem złudzeń. Bogaci zawsze spadną na cztery łapy, biedni najedzą się wstydu.


60

Amanda Sthers z lekkością opowiada prostą historię romansu z pogranicza komedii i melodramatu.


60

Film Amandy Sthers wpisuje się w kategorię typowych francuskich komedii. Na szczęście nie jest do bólu schematyczny, pozostawiając pole do własnych przemyśleń. Warto zobaczyć dla samej Rossy de Palmy.


40

Madame to komedia, którą przyjemnie się ogląda. Niestety nie ma sobie nic oryginalnego i od całkowitego banału ratuje ją jedynie gorzkie zakończenie.


Proszę czekać…