Madame 2017

2017

Big 4671e27c 4a5d 4ad3 a556 0af16cfe5d32
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 08 mar 2018 (2018-03-08)
  • Światowa premiera 12 cze 2017 (2017-06-12)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Amanda Sthers
  • Aktorzy Toni Collette, Harvey Keitel, Rossy de Palma

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

Recenzje

85

Madame to niezwykle inteligentny komediodramat, przypominający nieco Kopciuszka w lekko zmodyfikowanej wersji.


70

Bajka, ze świetnym poczuciem humoru i ostrym dialogiem, która niestety zostaje spłoszona i wypędzona przez absurdalne realia świata.


70

Miłość od pierwszego wejrzenia nie ma w tym świecie racji bytu. Nawet, jeśli wszyscy twierdzą, że jest zupełnie inaczej.


70

Madame to lekka i przyjemna opowieść o sennym marzeniu, które nie może zostać spełnione, a każdy musi szukać szczęścia w swojej małej przestrzeni.


60

Amanda Sthers w swoim najnowszym filmie pokazuje elitę intelektualną, która w pędzie za luksusem zgubiła gdzieś klasę.


60

Reżyserka nie ma bowiem złudzeń. Bogaci zawsze spadną na cztery łapy, biedni najedzą się wstydu.


60

Amanda Sthers z lekkością opowiada prostą historię romansu z pogranicza komedii i melodramatu.


60

Film Amandy Sthers wpisuje się w kategorię typowych francuskich komedii. Na szczęście nie jest do bólu schematyczny, pozostawiając pole do własnych przemyśleń. Warto zobaczyć dla samej Rossy de Palmy.


40

Madame to komedia, którą przyjemnie się ogląda. Niestety nie ma sobie nic oryginalnego i od całkowitego banału ratuje ją jedynie gorzkie zakończenie.


Proszę czekać…