Pacific Rim: Rebelia 2018

Pacific Rim Uprising 2018

Big a11952ac ca1a 4bb6 af23 4d112e675b21
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
7
  • Polska premiera 23 mar 2018 (2018-03-23)
  • Światowa premiera 22 lut 2018 (2018-02-22)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA, Wielka Brytania, Chiny, Japonia
  • Reżyseria Steven S. DeKnight
  • Scenariusz Emily Carmichael, Kira Snyder
  • Aktorzy John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny

Wizjonerski, spektakularny, przerażający obraz przyszłości, w którym wszelkie dotychczasowe zagrożenia wydają się niczym w porównaniu z najazdem potworów nowej generacji. Ale naprzeciw nim stanie zupełnie nowa generacja Jaegerów. Trwa rebelia.

Recenzje

70

Jeśli fabuła cię rozczaruję to gwarantuje, że wizualna oprawa wszystko zrekompensuje.


67

Kontynuacja hitu Guillermo Del Toro z 2013. Tym razem zamiast owocu niesztampowej wyobraźni ze spektakularnymi efektami specjalnymi, dostajemy tradycyjną superprodukcję sci-fi.


50

Pacific Rim: Rebelia to kontynuacja filmu, w którym najważniejszym motywem jest walka ogromnych robotów z dużymi potworami. Nie udało się w tym filmie nic zrobić tak dobrze, jak w poprzedniej odsłonie.


50

Przeznaczony dla gimbazy film o wielkich robotach, które są kolorowe i mają wypasione nazwy.


50

Absurd goni absurd, dialogi są bardziej czerstwe niż tygodniowe pieczywo i na próżno szukać tu kreatywności pierwowzoru - całość jest jednak niepozbawiona uroku i emocjonujących momentów.


50

Jeśli chcemy po prostu się nachlać i potańczyć, "Rebelia" powinna spełnić nasze oczekiwania. Jednak po "duszy" oryginału pozostało tutaj ledwie parę widmowych przebłysków.


40

Bezpieczna, niezobowiązująca, z dobrze zrealizowanymi efektami specjalnymi, ale ostatecznie niebędąca niczym innym jak gorszym powtórzeniem tego co już widzieliśmy.


40

Pacific Rim: Rebelia, nie ma nic do powiedzenia, prócz pochwalenia się efektami specjalnymi. A i rebelia tutaj taka nijaka, nazbyt kontrolowana.


35

Rebelia to jeden z filmów, w których instynktownie najbardziej współczuję aktorom – bo to im dostanie się najmocniej, choć ich najcięższą kulą u nogi są piszący ich siermiężne kreacje scenarzyści.


33

"Rebelia" to - wbrew tytułowi - kino konwencjonalne i poprawne do bólu, oparte, niestety, na cieniutkim scenariuszu.


30

„Pacific Rim: Rebelia” jest bardzo średnią produkcją. Nie ma nad czym się zachwycać. Zwykłe filmidło.


30

Pacific Rim: Rebelia, podobnie jak kilka ostatnich odsłon serii Transformers, to zdecydowanie film, który nie powinien powstać. Nie oferuje nic nowego, pozostając jedynie powtarzalnym kinem rozrywkowym bez polotu i minimum humoru.


30

Sceny batalistyczne, bezmyślnie zmontowane, tracą dynamikę. Walki obserwujemy z bardzo bliska, przez co mamy wrażenie, że niektóre kadry są wręcz identyczne.


?

„Pacific Rim: Rebelia” utrzymuje klimat pierwszej części, a rozmach jest jeszcze większy. W gatunku monster movie to w zasadzie wzorowy sequel, łączący stare i nowe wątki oraz bohaterów.


Proszę czekać…