Marlina: Zbrodnia w czterech aktach 2017

Marlina the Murderer in Four Acts 2017

Big 77c17333 b78d 43e5 ad15 cc06f5eecefa
75
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 mar 2018 (2018-03-16)
  • Światowa premiera 24 maj 2017 (2017-05-24)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Indonezja, Francja, Malezja, Tajlandia
  • Reżyseria Mouly Surya
  • Scenariusz Rama Adi, Garin Nugroho
  • Aktorzy Marsha Timothy, Dea Panendra, Yoga Pratama

Rozpalone słońcem, puste wzgórza indonezyjskiej wyspy urzekają surowym pięknem. Dla mieszkającej samotnie młodej wdowy nie jest to jednak bezpieczne miejsce. Gdy do jej drzwi zastuka kilku bandytów, nikt nie usłyszy wołania o pomoc. Nie spodziewają się, że nad ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału.

Recenzje

90

"Marliny" nie sposób wyrzucić z głowy. Jej oblicze to twarz Marshy Timothy, która ze stoickim spokojem prowadzi walkę przeciwko światu. Wszystko w imię zasad i dlatego, że zemsta bywa bardzo słodka.


80

To doskonały manifest GIRL POWER i gatunkowy przekładaniec bardzo intensywny, z ogromnym pomysłem i brawurą wykonania.


80

Sięgając po najbardziej genderowo "męski" gatunek – western – zmienia go w platformę dla upodmiotawiającej, kobiecej opowieści. Emocjonalnie działającej także nad Wisłą.


70

Przemoc i agresja przynależą do męskiego świata, to ich narzędzia wywierania wpływu i walki o dominację, ale nawet w najbardziej brutalnym, bezdusznym otoczeniu autentyczna siła i wola przetrwania okazują się atutem zupełnie innej części, stereoty...


67

Widać tu Sama Peckinpaha i Sergio Leone przepuszczonego przez wrażliwość Tarantino. Ale "Marlina: zbrodnia w czterech aktach" jest znacząco odmienna od "męskich" poprzedników.


60

Zapowiedź metalnej zmiany może i w ustach młodej twórczyni brzmi nieco naiwnie, niemniej utrzymuje się w widzu jakieś poczucie moralnej sprawiedliwości, kiedy zamiast do metaforycznej piramidy unicestwienia Marlina wybiera drogę w kierunku nowego,...


Proszę czekać…