Wieczór gier 2018/I

Game Night 2018/I

Big 0c94f5f4 23e6 4353 a4c9 1e6933c0ddcb
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 09 mar 2018 (2018-03-09)
  • Światowa premiera 15 lut 2018 (2018-02-15)
  • Gatunek Komedia, Akcja, Kryminał, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria John Francis Daley, Jonathan Goldstein
  • Scenariusz Mark Perez
  • Aktorzy Rachel McAdams, Jason Bateman, Kyle Chandler

Bateman i McAdams wcielają się w role Maksa i Annie, którzy umawiają się raz w tygodniu z innymi parami na wspólne gry i zabawy. Aby nieco podgrzać atmosferę, podczas jednego z takich wieczorów charyzmatyczny brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy... ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią.

Recenzje

90

"Wieczór gier" okazał się całkiem miłym zaskoczeniem – sympatyczni bohaterowie, zabawny, angażujący scenariusz. Śmiem twierdzić, że w swojej kategorii która pozamiata konkurencję i zostanie w pamięci na dłużej.


80

"Wieczór gier" to spełnienie marzeń każdego fana komedii.


80

Nareszcie Kac Vegas doczekało się godnego następcy.


80

Pogrywanie z oczekiwaniami widza, ożywcza pomysłowość i chemia między aktorami - w efekcie otrzymujemy świetną komedię.


80

Wieczór Gier” jest świetnie napisany, ma zabawne dialogi i scenariusz, który nie zostawia miejsca na nudę.


75

Produkcja nie obraża inteligencji widza i nie wystawia jego zdrowia psychicznego na próbę. Takim oto sposobem na "Wieczorze gier" można wyjątkowo dobrze się bawić.


70

Wieczór Gier może okazać się punktem zwrotnym w waszym filmowym życiu i zweryfikować to, czy może was coś jeszcze zaskoczyć jeśli chodzi o poczucie humoru, czy też osiągnęliście ten stan, w którym przed zaśnięciem z niepokojem patrzycie w przyszłość.


70

Wieczór gier to prosta opowieść, pełna zwrotów akcji i niebanalnych rozwiązań, którą chce się polecić znajomym na wspólny wieczór.


67

„Wieczór gier” do klasyki gatunku nie przejdzie, ale też nie zgłasza takich pretensji.


60

Zanim wszystko się zaczęło na dobre, film zdążył mnie podnudzić i zmartwić, że nie jest tak dobrze, jak się tego spodziewałem. Uczucie towarzyszyło mi już do końca seansu.


60

Historia posiada swoje fajne flow, pozytywną energię i lekkie, acz konkretne poczucie humoru, dlatego też nie ma specjalnie czasu, by zastanawiać się nad nonsensem sytuacji, w jaką wpuszczeni zostali bohaterowie.


Proszę czekać…