Kobieta sukcesu 2018

2018

Big 04136d87 f1a1 451c 9bdc 94d528689027
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
4
  • Polska premiera 08 mar 2018 (2018-03-08)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Robert Wichrowski
  • Scenariusz Hanna Węsierska
  • Aktorzy Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Roznerski, Bartosz Gelner

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?

Recenzje

60

Gelner i Więdłocha ratują tę nieprzekonującą fabularnie, opartą na uproszczeniach komedię, udowadniając, jak ważny jest opowieściach romantycznych trafny casting.


50

Nie ma w tym nic złego, żeby karmić się taką fantazją raz na jakiś czas. Jednak mimo wszystko trudno oprzeć się wrażeniu, że po raz kolejny oglądamy ten sam film.


50

"Polska komedia romantyczna" to nazwa gatunku, który idealnie opisuje tę sympatyczno-nijaką produkcję.


40

Film jest błyskotliwy i ma jakieś ambicje, ale ostatecznie nie opowiada ani nic nowego, ani żadnym innowacyjnym sposobem, bez serca i ducha.


40

W "Kobiecie sukcesu" większość dialogów brzmi jak recytowanie internetowych memów, opowiadanie "sucharów" i deklamacja życiowych mądrości rodem z "anonimowych wyznań".


40

W odróżnieniu od wielu komedii romantycznych z naszego podwórka ten film nie wywołuje zażenowania. A to zawsze jakiś plus, bo pomimo sztampy seans jest w miarę przyjemny i bezbolesny.


30

W Kobiecie sukcesu nie ma jednak nic, czym można by ją wyróżnić i polecić nawet ludziom, którzy polskie komedie romantyczne oglądają z przymrużeniem oka.


?

Miłością - ciągle jeszcze najwspanialszym i najbardziej zagadkowym darem, który może otrzymać człowiek na tym padole łez - można zanudzić? Twórcom „Kobiety sukcesu” z powodzeniem się to udało.


?

To idealne kino na niedzielny wieczór, by nie zadręczać się po seansie pytaniami o naszą egzystencję i losy świata, a miło zakończyć dzień.


Proszę czekać…