Maria Callas 2017

Maria by Callas 2017

Big cacf4901 ef11 4fef b33e 4c85c3e2c069
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 02 mar 2018 (2018-03-02)
  • Światowa premiera 09 lis 2017 (2017-11-09)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Tom Volf
  • Aktorzy Maria Callas, Fanny Ardant, Aristotle Onassis

Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, które wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?

Recenzje

70

Dokument zachwyca nie tylko swoją wrażliwością, mądrością i niespotykaną wręcz delikatnością, ale również bogactwem wykorzystanych materiałów, przemyślanym montażem i wyraźną strukturą, która z różnego typu audiowizualiów potrafiła stworzyć empaty...


70

Zdrowa równowaga pozostaje zachowana. Kto zatem wybierze się na dokument z nadzieją posłuchania legendarnego głosu bohaterki, ten wyjdzie z kina spełniony.


30

Wielka śpiewaczka przeżywała wielkie emocje i dramaty. My tylko przeżywamy podczas seansu to drugie. Z powodu rozczarowania tym nijakim i przezroczystym pokazem slajdów w kinie.


?

Dokument Toma Volfa scala dwa oblicza Marii Callas w jedną całość. Jej nieustępliwość w świecie opery konfrontowana jest z zagubieniem w życiu prywatnym. Daje to obraz kompletny, pozwalający zrozumieć fenomen legendarnej śpiewaczki.


Proszę czekać…