Żona czy mąż? 2017

Moglie e marito 2017

Big 8e2c6cdd baeb 403b a2cd d1b467ba89a6
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 16 lut 2018 (2018-02-16)
  • Światowa premiera 12 kwi 2017 (2017-04-12)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Simone Godano
  • Scenariusz Carmen Roberta Danza, Giulia Louise Steigerwalt
  • Aktorzy Kasia Smutniak, Pierfrancesco Favino, Marta Gastini

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Recenzje

70

„Żona czy mąż” to przykład dobrze skrojonego kina rozrywkowego. Wszystko tu gra – scenariusz, dialogi, zdjęcia, a przede wszystkim kreacje głównych bohaterów.


70

Prosta forma i klimat wybroniły świetny pomysł, który od samego początku miał się gdzieś tam znaleźć między komedią obyczajową a lekkim dramatem.


70

"Żona czy mąż?" nie jest to kino ambitne, ani wymagające. Po seansie jednak nie będziemy żałować straconego czasu, ani nie będziemy odczuwać zażenowania.


67

Film przede wszytskim bawi, ale też delikatnie podsuwa pytania o to, czym jest w związku lojalność, szacunek, uczciwość, zaufanie. Nic odkrywczego, ale na randkę lub wypad w parze z rozmową po w pakiecie jak znalazł.


50

Jest w tym filmie specyficzny humor, w którym zabrzmią i satyra na współczesne media i naturę związków oraz żarty ze stereotypów dotyczących płci.


40

Żona czy mąż? mógł być ambitną obyczajową komedią, która zadała by pytania nad rolą mężczyzny i kobiety i zdiagnozowała społeczne zmiany.


30

"Żona czy mąż" wygląda raczej jak zapełniacz ramówki w kanale, który nadaje tak słaby repertuar, że nie pamiętacie, czy macie go w ogóle w swojej kablówce. Szkoda czasu.


Proszę czekać…