Paryż i dziewczyna 2017

Jeune femme 2017

Big 703805b3 901e 4227 9393 75b10ace059f
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
5
Negatywne
0
  • Polska premiera 01 cze 2018 (2018-06-01)
  • Światowa premiera 23 maj 2017 (2017-05-23)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Francja, Belgia
  • Reżyseria Léonor Serraille
  • Aktorzy Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Grégoire Monsaingeon

Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa – i tym razem wyłącznie na swoich zasadach.

Recenzje

67

Nieznośny i bardzo prawdziwy film o dojrzewaniu trzydziestolatki.


60

„Paryż i dziewczyna” to film kolorowy jak outfit tytułowej bohaterki. Jaskrawy i zdumiewający. Działania Pauli zdają się być zupełnie nieprzemyślane i pozbawione logiki.


60

Obraz staje się aż nazbyt miałki, a momentami nawet nudnawy, tymczasem większość widzów przychodzi do kina po to, by przeżyć nieco inną historię.


60

Paryż i dziewczyna to film, któremu daleko do wybitności. I chociaż fabuła nie porywa, to dzięki poczuciu humoru i świetnej aktorce w roli głównej stolica Francji i Paula są najzabawniejszym duetem, jaki można zobaczyć na ekranie w ostatnim czasie.


50

Gorzej, że charakter głównej bohaterki wywiera toksyczny wpływ na formę "Paryża…" – dzieła rozmemłanego, chaotycznego i sprawiającego wrażenie zlepka przypadkowo złączonych epizodów.


50

Podobnie jak w życiu głównej bohaterki filmowi brakuje wyraźnego celu, a błądzenie w wielu kierunkach staje się dla widza męczące.


?

Paryż i dziewczyna to pozornie prosta historia opowiedziana z wielkim temperamentem, nastrojem i tempem. Jest na swój sposób anegdotą, ale istotną, bo korespondującą z naszym tu i teraz.


Proszę czekać…