The Place 2017

2017

Big 707e4d39 d18f 49a6 9a2b ac61b2c9eac3
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 23 lut 2018 (2018-02-23)
  • Światowa premiera 09 lis 2017 (2017-11-09)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Paolo Genovese
  • Scenariusz Paolo Genovese, Isabella Aguilar
  • Aktorzy Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

Recenzje

90

Ciekawa przypowieść o tym, co jesteśmy w stanie zrobić, aby spełnić nasze największe marzenia oraz o tym, jak karkołomne wysiłki będziemy podejmować, aby po osiągnięciu celu móc spojrzeć w lustro


80

Twórcy grają z nami w kotka i myszkę. Pozwalają na osądzanie bohaterów nim przychodzą refleksje odnośnie naszego własnego sumienia.


70

Koncepcja The Place jest ciekawa, ale sposób jej podania niweczy zapędy moralizatorskie reżysera.


70

Nowy film Paolo Genovese ogląda się świetnie. Jest to w równej mierze zasługą świetnie napisanych dialogów, co znakomitej gry aktorskiej.


67

Po blisko dwugodzinnym seansie z kina wychodzi się z dodatkowym bagażem, czyli pytaniem : "a co ja zrobiłbym, gdyby…?". Zamiast głowić się nad odpowiedzią lepiej żyć, najlepiej i najpełniej, jak to możliwe.


60

Dobra, analityczna robota, jednak brakuje ducha , a forma jest tak wykoncypowana, że ciężko poczuć ciężar działań. To niespełnione dzieło, które lepiej by sobie poradziło jako opowiadanie w formie papierowej.


50

Nie oferuje jednak nawet w przybliżeniu tej głębi przesłania, jaką obiecuje. A to prowadzi do rozczarowania.


Proszę czekać…