Jaskiniowiec 2018

Early Man 2018

Big 6fa1110b 017a 4af1 af5e 010ca13e2b1d
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 23 lut 2018 (2018-02-23)
  • Światowa premiera 20 sty 2018 (2018-01-20)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Komedia, Familijny
  • Kraj Wielka Brytania, Francja
  • Reżyseria Nick Park
  • Scenariusz Mark Burton, James Higginson
  • Aktorzy Tom Hiddleston, Maisie Williams, Eddie Redmayne

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

Recenzje

70

Gdyby wsadzić "Jaskiniowca" w piłkarskie realia, mógłby on symbolizować drużynę, która nigdy nie sięgnie po mistrzostwo, bo nie jest aż tak dobra, ale z łatwością zdobędzie sympatię wszystkich kibiców na stadionie swoim urokiem i prostotą.


70

Tym razem Aardman jeszcze dało radę. Obawiam się jednak, że bez zastrzyku świeżej krwi nad studiem zawisną wkrótce czarne chmury.


70

Nowy film Nicka Parka to tradycyjna opowieść o sile wspólnoty i wierze w siebie - w tym wypadku umacnianych dzięki prehistorycznemu meczowi piłki nożnej.


70

Wersja tego jak powstała piłka nożna według Nicka Parksa jest kuriozalna i zabawna.


70

W Jaskiniowcy dech zapierają szczegółowe makiety. Szkoda tylko, że twórcy zdecydowali się wpleść w animację kilka scen CGI – ułatwiają one realizację skomplikowanych ujęć, jednak zbyt kontrastują z plastelinową estetyką reszty produkcji.


70

Widząc jak tandetne produkcje skierowane wprost do dzieci trafiają do kin „Jaskiniowiec” jest od nich bardzo przyjemnym oderwaniem – bawi a przy okazji uczy jak ważna jest przyjaźń.


67

Trudno cokolwiek zarzucić formie – to wciąż zgrabna, plastelinowa animacja poklatkowa, jednak już humor ani fabuła do szczególnie skomplikowanych nie należą. Nick Park stosuje tym razem zaskakująco proste chwyty.


60

Jaskiniowiec to przezabawna i błyskotliwa komedia, która choć animowana, rozbawi nie tylko najmłodszych, a pomimo tematu nie jest adresowana tylko dla fanów kopania piłki.


Proszę czekać…