Anihilacja 2018

Annihilation 2018

Big 1dbbae73 d0ff 4d56 9a0f 0c7ff6532f65
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera -
  • Światowa premiera 13 lut 2018 (2018-02-13)
  • Gatunek Sci-Fi, Thriller, Dramat, Przygodowy
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Alex Garland
  • Aktorzy Natalie Portman, Benedict Wong, Oscar Isaac

Film oparty na powieści "Unicestwienie" Jeffa VanderMeera. W roli głównej zobaczymy Natalie Portman, wcielającą się w postać biolożki wyekspediowanej w misję do strefy katastrofy ekologicznej. Kobieta próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej zaginionym mężem.

Recenzje

80

To kino powolne, wymagające od widza koncentracji, a w wielu przypadkach nawet powtórnego podejścia.


80

Garland mnoży atrakcje, szczuje nas krwiożerczymi bestiami i grzybem z piekła rodem. Na szczęście ma też dla nas dobre wieści: nieuświadomiona potrzeba samozniszczenia to coś definiującego człowieczeństwo.


80

Może i kilka ostatnich produkcji Netflixa nie należało do udanych, ale zakup praw do światowej dystrybucji Anihilacji był strzałem w dziesiątkę.


70

Nieszablonowo poprowadzone, przebogate scenograficznie kino sf, trzymające przed telewizorem do samiuteńkiego końca.


65

Przy prawie dwiu godzinnym seansie nie odczułem znużenia historią, a umiejętny sposób opowiadania sprawił, że chciałem brnąć w ten świat i odkrywać tajemnice, które znajdują się za kurtyną strefy X.


60

Jest enigmatycznie, nie do przewidzenia, z oniryzmem, widowiskowo. Traktat o samozagładzie i niebezpieczeństwie wynikającym dla ludzkości z nadmiernej wścibskości, o ironio, tejże ludzkości jest o wiele bardziej spełniony w Anihilacji wizualnie, n...


60

Niestety, relacje między naukowcami zostają zarysowane pobieżnie, jakby były tylko pretekstem do całej historii. Garland zamiast skupić się na precyzji opowiadania, skupia się na wizualnym rysie nowego świata.


60

„Anihilacja” wydaje się filmem z większymi ambicjami niż to, co finalnie zostaje zaprezentowane na ekranie.


60

Anihilacja to dobrze prezentujące się kino, które z szacunkiem do widza zabiera go w niezwykle Iskrzący świat. Imponująco prezentujący się film z niebanalną tajemnicą.


50

Ambitna produkcja sci-fi, która zbyt wiele wymaga od widza, sama nie dając wystarczająco dużo. Intelektualna nuda.


50

W miarę przedzierania się kolejno mijanymi gąszczami szybko orientujemy się, że długo obiecywany sen spełnia się tylko połowicznie, a w tej całej pozornej niezwykłości najbardziej obcy jesteśmy chyba my sami.


?

Początkowy chaos układa się w całość, a ja zbierałem szczękę z podłogi. „Anihilacja” to świetny film sci-fi, nie tylko dla fanów gatunku.


?

Miejscami „Anihilacja” wygląda jak poetycka inspiracja, reprezentant nowohoryzontowego kina, które ktoś postanowił zmieszać z filmem science fiction klasy B. Trudno takiego mieszańca komukolwiek polecić.


Proszę czekać…