Czwarta władza 2017

The Post 2017

Big 185481d4 18b1 4992 816c 011041fb64a2
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 lut 2018 (2018-02-16)
  • Światowa premiera 22 gru 2017 (2017-12-22)
  • Gatunek Dramat, Biograficzny, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Steven Spielberg
  • Scenariusz Josh Singer, Liz Hannah
  • Aktorzy Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson

Dwoje wydawców dziennika "The Washington Post" Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezpreceden­sowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Recenzje

90

Steven Spielberg przeprowadza pasjonującą lekcję historii z amerykańskiego dziennikarstwa.


90

Czwarta władza ma być naszym łącznikiem, a nie narzędziem w rękach polityków. Przed tym przestrzega nas historia, a dobitnie przypomina amerykański reżyser.


80

Spielberg więc daje lekcję mającemu autorytarne zapędy Trumpowi: czwarta władza okazała się silniejsza od prezydenta. Ostrzega go: skończysz jak Nixon.


80

Spielberg tworzy obraz bez ornamentów, unika zdobień i barwnych plam, malując raczej w szarych odcieniach. Jak w Spotlight skupia się na żmudnym procesie pracy dziennikarskiej.


80

Zamiast bawić, straszyć i wzruszać – podnosi na duchu, kręcąc kino zarazem niedzisiejsze i aktualne. Wciąż jednak sugestywne.


80

"Czwarta władza" to bezsprzecznie świetnie nakręcony film, który się niebywale dobrze ogląda. Jest ciekawy, wciągający oraz pełen soczystych emocji.


77

Czwarta władza jest dziełem świetnym, to tylko ocierającym się o genialność.


70

Czwarta władza oddaje hołd prasie w tej formie, w której niedługo odejdzie ona w zapomnienie.


70

Kino w starym stylu – z klasą, urokiem, bezbłędne aktorsko i dramaturgicznie oraz społecznie zaangażowane.


70

Emocjonujący i świetnie zrealizowany pean na temat dziennikarstwa. Podobał mi się, ale mniej niż inne "oskarowe" filmy, stąd oczko niżej.


67

Film jest jednak zrealizowany z biglem, dynamicznie (przypomina się oskarowy „Spotlight”), momentami napięcie jest naprawdę mocne.


60

Czwarta władza jest jedynie poprawnym politycznie filmem, który odcina kupony od licznych nominacji. Nie ma w nim nic odkrywczego, niczego zaskakującego.


60

Steven Spielberg w "Czwartej Władzy" prezentuje boleśnie klasyczną formę, sięga po przeszłość, ale z doniosłą maestrią wypowiada to, co chce powiedzieć o teraźniejszości.


60

Czwarta władza to film, do którego nie można się przyczepić pod żadnym względem. Ale czego można było się spodziewać po tak uznanym reżyserze i wyśmienitej obsadzie.


50

„Czwarta władza” zamienia się w mdłą opowiastkę o dzielności i niezłomnej walce o prawdę, która subtelnością momentami dorównuje rodzimym filmom o Żołnierzach Wyklętych.


50

"Czwarta władza" Stevena Spielberga jest więc filmem ledwie poprawnym, opowiedzianym banalnie i bez polotu. To zdecydowanie najsłabsza propozycja z wszystkich oscarowych nominacji.


50

Za mało, aby uczynić z "Czwartej władzy" coś więcej niż po prostu kolejny pean na cześć prawdziwego dziennikarstwa.


?

„Czwarta władza” jest poprawnym filmem, ale w swoim gatunku raczej się nie wyróżnia.


Proszę czekać…