Winchester: Dom duchów 2018

Winchester 2018

Big e3a82576 b20b 4fb2 96ca 691c4ba7caaf
37
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
0
Negatywne
8
  • Polska premiera 09 lut 2018 (2018-02-09)
  • Światowa premiera 31 sty 2018 (2018-01-31)
  • Gatunek Biograficzny, Horror, Fantasy
  • Kraj Australia, USA
  • Reżyseria Michael Spierig, Peter Spierig
  • Scenariusz Tom Vaughan, Michael Spierig
  • Aktorzy Helen Mirren, Sarah Snook, Finn Scicluna-O'Prey

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała.

Recenzje

70

Przez większość seansu reżyserskiemu duetowi udaje się wzorcowo utrzymać napięcie. Duża w tym zasługa pionu technicznego: makijaż zjaw nie wygląda tandetnie, montaż nie przyprawia o epilepsję, a scenografia i kostiumy idealnie współgrają z nastroj...


40

Film zapisuje się jako ten poprawnie zrobiony, bez historii. Wśród wielu podobnych produkcji, po prostu przepada.


40

Winchester. Dom duchów miał być świeżym spojrzeniem na gatunek horroru, dzięki bardzo dobremu fundamentowi dla fabuły i ciekawym bohaterom. Jednak koniec końców wyszedł kolejny, przewidywalny do bólu straszak, który nie wychodzi ponad średnią pozi...


40

Horror, którego zgubiła chęć bycia klasycznym.


40

„Winchester” obfituje w duchy, a każdy ze stu pokoi posiada odmienną udręczoną zjawę, cała produkcja nie posiada własnej duszy.


33

Horror z Helen Mirren marnuje niestety potencjał tej podrasowanej "prawdziwej historii".


30

Sztampowe straszydło bez żadnej większej wartości.


20

Winchester. Dom duchów to film, który zmusza nas do przemyśleń. Niestety twórcom nie chodziło raczej o to, żeby widzom po seansie ich dzieła długo chodziło po głowie pytanie – Dlaczego powstają tak wtórne i słabe filmy?


20

Najbardziej mi szkoda Helen Mirren, bo o ile na początku daje radę, o tyle z każdą kolejną minutą, w to, co ten film brnie, nawet Marlon Brando nie umiałby sobie z tym poradzić.


?

Na dużym ekranie produkcja ta wygląda naprawdę znakomicie. "Winchester. Dom duchów" to ostatecznie zaskakująco dobry i bardzo ładny wizualnie film.


Proszę czekać…