Plan B 2018/II

2018/II

Big 6c0eb1df 219f 4d22 9c5a 87bbb045ff84
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
10
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat, Komedia, Obyczajowy, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Kinga Dębska
  • Scenariusz Karolina Szablewska
  • Aktorzy Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka

Film o miłości, pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), które dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Recenzje

70

Oglądałem długą ekspozycję, w której pani Kinga Dębska starannie kreśli swoich bohaterów, a gdy spojrzałem na zegarek stwierdziłem, że minęła już ponad godzina, a film ma, a przynajmniej powinien mieć mi jeszcze tyle do powiedzenia.


70

Jest to kino ciepłe, ale nie idzie od A do Z, a uświadamia że istnieje Plan B, który dla każdego z nich będzie znaczył coś innego.


67

Lekka jest tu forma opowiadania, treść bywa gorzka i przewrotna.


65

"Plan B" jest daleki od tabloidowego obrazu świata. Dębska ma talent do łączenia komedii z dramatem, śmiechu z płaczem.


60

Plan B pomimo kilku niedociągnięć jest filmem przyjemnym i pełnym nadziei. Kinga Dębska pokazuje, że kino można i trzeba robić rzetelnie, ale przede wszystkim inteligentnie z szacunkiem do siebie i widza.


60

Dla wszystkich wrażliwców będzie to idealny wybór na Walentynki. Pozostałym zostaje oczekiwanie, że następnym razem reżyserka pójdzie w nieco innym kierunku i znajdzie tekst, w którym wykorzysta sto procent swojego talentu.


60

Powiew świeżości w polskiej komedii romantycznej.


60

Kinga Dębska jednocześnie ironizuje z komedii romantycznych i czerpie z nich – w ten sposób tworzy własną estetyczną propozycję, która mówi do widzów za pomocą znanych klisz, ale przekazuje coś innego.


60

Plan B to udane kino środka. Słodko-gorzka historia z odrobiną miejsca na refleksję. Ale jeśli tak ma wyglądać polskie kino mainstreamowe, to jestem jak najbardziej na tak!


50

Dobrze zrealizowany lecz pozbawiony większych emocji krótki film o niczym.


50

Film Kingi Dębskiej rozmywa się w kulminacyjnym momencie, a całej historii brakuje głębi i odwagi. Wkrada się przewidywalność, a gorzki posmak opowieści zbyt szybko wyparty zostaje przez ekranową słodycz.


50

Litanię utyskiwań można by ciągnąć jeszcze długo, ale prawda jest taka, że "Plan B" i tak jest pozycją bardziej wartościową niż większość tytułów szturmujących szczyty polskiego box office’u.


50

Morał jest prosty, jak bollywoodzkie tytuły: czasem słońce, czasem deszcz. Dobra pozycja na niewymagające wieczory.


50

Mimo pozytywnego, dającego nadzieję zakończenia, seans „Planu B” przynosi spory niedosyt. Zdecydowanie oczekiwałam więcej od reżyserki świetnych „Moich córek krów”.


?

Kinga Dębska filmem "Moje córki krowy" postawiła sobie wysoko poprzeczkę. Najnowsza próba była ambitna, ale nie wszystko się udało i na ekranie to widać.


Proszę czekać…