Plan B 2018/II

2018/II

Big 6c0eb1df 219f 4d22 9c5a 87bbb045ff84
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Obyczajowy
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Kinga Dębska
  • Scenariusz Karolina Szablewska
  • Aktorzy Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka

Film o miłości, pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), które dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Recenzje

70

Oglądałem długą ekspozycję, w której pani Kinga Dębska starannie kreśli swoich bohaterów, a gdy spojrzałem na zegarek stwierdziłem, że minęła już ponad godzina, a film ma, a przynajmniej powinien mieć mi jeszcze tyle do powiedzenia.


70

Jest to kino ciepłe, ale nie idzie od A do Z, a uświadamia że istnieje Plan B, który dla każdego z nich będzie znaczył coś innego.


65

"Plan B" jest daleki od tabloidowego obrazu świata. Dębska ma talent do łączenia komedii z dramatem, śmiechu z płaczem.


60

Plan B pomimo kilku niedociągnięć jest filmem przyjemnym i pełnym nadziei. Kinga Dębska pokazuje, że kino można i trzeba robić rzetelnie, ale przede wszystkim inteligentnie z szacunkiem do siebie i widza.


60

Dla wszystkich wrażliwców będzie to idealny wybór na Walentynki. Pozostałym zostaje oczekiwanie, że następnym razem reżyserka pójdzie w nieco innym kierunku i znajdzie tekst, w którym wykorzysta sto procent swojego talentu.


Proszę czekać…